16.07.2013

Matko, idziemy do Ciebie...

... to jedno z haseł niesionych przez uczestników 23. Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki - Wilno, którzy w poniedziałek, z sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, ruszyli do tej "co w Ostrej świeci Bramie".

 

 

Z Suwałk wyszło ponad 900 pątników, w tym Rosjanie. Mają do kilku do nawet 81 lat jak pielgrzym ze Szczecina.

- W suwalskiej pielgrzymce chodzę od roku 2000 - mówi. - Niestety, zdrowie już nie to, nie nadążam za młodymi,  i w  tym roku  swoje pielgrzymowanie zakończę na granicy polsko-litewskiej. A później, będę łączył się z siostrami i braćmi w modlitwie.

 

Zdjęcia z wymarszu pielgrzymów na trasę - TUTAJ


Pątników pozdrawiali zgromadzeni przy trasie mieszkańcy Suwałk, witali mieszkańcy mijanych wsi. Kierowcy pozdrawiali machając rękami lub naciskając klaksony swoich aut  motocykli.

 

- Jak widać pogoda dopisuje, humory też i oby tak aż do Ostrej Bramy to słowa ks. bp. Romualda Kamińskiego, biskupa pomocniczego Diecezji Ełckiej, który odprawił poranną mszę świętą dla pątników, a następnie odprowadził ich na trasę.

 

Noc pielgrzymi spędzą w Krasnopolu. We wtorek dojdą do Berżnik, a w środę rano przekroczą granicę wchodząc na ziemie litewskie. Do Wilna dotrą 24 lipca. Od kilu lat, ci którzy z różnych przyczyn nie mogą wyjść na trasę, mają możliwość uczestniczenia w Pielgrzymce Duchowej wspierając modlitwą pątników niosących m.in. ich intencje. Codziennie o godz. 11.00 z pielgrzymującymi na żywo łączy się Radio Maryja.    


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.26.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe ogoszenie