28.04.2023

Maturzyści kończą rok szkolny. W I LO w Suwałkach piątek to także pierwszy dzień matury

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich kończą w piątek oficjalnie rok szkolny, a więc także naukę w liceum czy technikum. W przyszłym tygodniu większość z nich przystąpi do egzaminów maturalnych. W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Suwałkach im. Marii Konopnickiej matura już trwa, bowiem w piątek rano ruszyła sesja matury międzynarodowej International Baccalaureate (IB).

Do matury międzynarodowej w Polsce przystępuje jedynie kilkaset osób, na świecie ponad 50 tysięcy. W I LO na zdawanie matury międzynarodowej zdecydowało się w tym roku 19 osób.

Jak mówi Dorota Jabłońska, dyrektor I LO, w piątek rano zdawały one pierwszy egzamin – z business managementu. To przedmiot podobny do „polskich” podstaw przedsiębiorczości. W ubiegłym roku sesję egzaminacyjną rozpoczynała fizyka.

- Harmonogram matury międzynarodowej, podobnie jak tej „zwyczajnej”, każdego roku ulega zmianie. Warto podkreślić, że matura międzynarodowa trwa także w święta majowe – 2 i 3 maja. Nasi absolwenci przyjdą w te dni na egzaminy. Ze względu na to, iż sesja matury IB rozpoczęła się z samego rana, zakończenie roku klas maturalnych w naszej szkole zaplanowane zostało na godzinę 13.00. Wcześniej wszyscy chętni mogą wziąć udział we mszy świętej – tłumaczy dyrektor Dorota Jabłońska.

Każdy uczeń zdający maturę International Baccalaureate podchodzi do sześciu egzaminów. Wszystkie odbywają się w języku angielskim, z wyjątkiem egzaminu z języka polskiego. Przed przystąpieniem do egzaminów pisemnych uczniowie zdają egzaminy wewnętrzne. Ocena za egzamin wewnętrzny stanowi 20-25% oceny końcowej. Wszystkie egzaminy są sprawdzane przez międzynarodowych egzaminatorów, a ich wyniki są znane na początku lipca.

W I LO w Suwałkach naukę w tym roku szkolnym kończy w sumie 139 maturzystów.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie