07.06.2019

Międzynarodowy Zjazd Absolwentów Politechniki Białostockiej, czyli Absolwentalia

Zadzwoń do znajomych z roku, zabierz swojego męża, żonę, dzieci i pokaż im, jak wygląda Twoja uczelnia! Nie zabraknie atrakcji naukowych dla najmłodszych i ciekawych wystaw, a wieczorem zagra Wam Dżem i Kasa Chorych!

22 czerwca 2019 roku Politechnika Białostocka organizuje pierwszy w swojej historii, Międzynarodowy Zjazd Absolwentów, czyli Absolwentalia. Wydarzenie jest jednym z elementów świętowania doniosłego wydarzenia, jakim jest 70-lecie istnienia tej największej w regionie północno-wschodnim uczelni.

Program Absolwentaliów jest bogaty i skierowany do szerokiego grona odbiorców. Poza spotkaniami na wydziałach przewidziano:

- wystąpienie Rektora Politechniki Białostockiej,

- premierę filmu jubileuszowego,

- wykład z okazji 70 lat działalności Politechniki Białostockiej,

- przedstawienie sylwetek wybranych Honorowych Ambasadorów PB,

- wręczenie tytułów i statuetek Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej 2019,

- przygotowanie kapsuły czasu dla przyszłych pokoleń,

- koncert Dżemu i Kasy Chorych

oraz atrakcje na kampusie, m.in. gry edukacyjne, rywalizacja sportowa, pokazy (w tym judo), spotkania ze znanymi absolwentami, strefa gastro.

Dodatkowo na Wydziale Elektrycznym w godz. 10.00-18.00 będzie można obejrzeć wystawę pn. „Wczoraj i Dziś” prezentującą unikalne zdjęcia ze wszystkich dekad funkcjonowania Politechniki Białostockiej!

Absolwentalia to święto całych rodzin absolwentów i pracowników uczelni! W ciągu 70 lat mury PB opuściły tysiące inżynierów i magistrów. Teraz mają doskonałą okazję, by zabrać swoich bliskich, dzieci, wnuki i pokazać im miejsce, gdzie buduje się łaziki marsjańskie, ale też protezy dla niepełnosprawnych psów, tworzy roboty i buduje bolidy czy pneumobile. Będzie można zwiedzić nowoczesne laboratoria i miejsca na co dzień niedostępne dla osób spoza uczelni.

Absolwenci Politechniki Białostockiej to uznani na świecie specjaliści, których znajdziemy w radach nadzorczych dużych firm, Radzie ds. Przedsiębiorczości przy prezydencie RP, właściciele prężnie działających przedsiębiorstw o międzynarodowym zasięgu. Młodzi absolwenci zakładają  dobrze rokujące na przyszłość start-upy, aktywnie wpływając na oblicze polskiego biznesu. Wśród absolwentów znajdziemy też osoby odnoszące sukcesy sportowe na całym świecie.

Przyjdź ze znajomymi! Wspólnie spędźcie czas na kampusie Politechniki Białostockiej, a wieczorem zagra Wam Dżem i Kasa Chorych!

Absolwenci i ich rodziny oraz pracownicy PB mają wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia i koncerty.

 

Termin: 22 czerwca 2019

Miejsce: Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45 A

Wstęp bezpłatny dla absolwentów i ich rodzin oraz pracowników Politechniki Białostockiej

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3925 4.4813
USD 0.00% 3.9791 4.0595
GBP 0.00% 4.8884 4.9872
CHF 0.00% 4.1100 4.1930
Dodaj nowe ogoszenie