17.09.2022

Misternie plecione ozdoby i papier czerpany. Wernisaż prac K. Żelewskiej – Mirskiej w Raczkach

Wernisaż prac Krystyny Żelewskiej - Mirskiej pt. „Jesienne sploty” odbył się w piątek, 16 września, w galerii przy sali widowiskowo-koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.

Prace pochodzącej z Augustowa artystki to wyjątkowe połączenie papieru czerpanego z kwiatami, muszlami, mchem i fragmentami drewna, a także misternie plecione ozdoby i kompozycje.

- Uwielbiam kwiaty. Znam mnóstwo roślin. Nie wyobrażam sobie życia bez kwiatów – mówiła Krystyna Żelewska – Mirska podczas wernisażu. – Przez jakiś czas mieszkałam w Warszawie, potem w Gdyni. Byłam żoną marynarza i w mojej twórczości można również dostrzec morskie inspiracje.

W Raczkach Krystyna Żelewska – Mirska pojawiła się wraz z siostrą – poetką Lucyną Jakubiak-Porębą. Podczas wernisażu autorka odczytywała swoje wiersze.

- Wiele w nich pewnego rodzaju oczekiwania, zawieszenia i hibernacji – mówił Marek Cichucki, dyrektor GOK w Raczkach.

Krystyna Żelewska – Mirska odsłoniła również nieco tajniki swojej pracy, bowiem pokazała, w jaki sposób wytwarza papier czerpany z elementami flory.

Wystawie prac towarzyszyła muzyka w wykonaniu akordeonisty Tadeusza Giedrojcia oraz gitarzysty Tadeusza Zdancewicza.

Wystawa będzie czynna do 30 października.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.19.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
19.12.2025

szukam

19.12.2025

WKRĘTY STOCK HURT

Dodaj nowe ogoszenie