27.06.2016

Młodzi zawodnicy z UKS Sprint Płociczno-Tartak trenowali z gwiazdami sportu [zdjęcia]

Ponad 100 młodych zawodników z Klubów Sportowych Orange, wśród nich reprezentanci klubu UKS Sprint, spotkało się wczoraj w Białymstoku by podczas sportowej zabawy powalczyć o miejsca na podium. W rozgrywkach mocno dopingowali ich znani, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski, którzy wspierają program. Zwycięzcą okazał się klub SKS ZPO Brańszczyk. Drugie i trzecie miejsce zajęli SPK Białystok oraz SKS Maraton.

Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange to kolejna, po Pucharze Orange, okazja dla młodych sportowców do poznania innych drużyn z okolicy. Ci, którzy na co dzień konkurują ze sobą w wirtualnej grywalizacji, mogli wspólnie cieszyć się ze sportowych osiągnięć i sukcesów.

Wśród zespołów objętych programem znajduje się klub z powiatu suwalskiego – UKS Sprint z Płociczna-Tartak, który działa od 2005 roku dzięki staraniom nauczyciela wychowania fizycznego – p. Marka Klimaszewskiego oraz nauczycielki matematyki i dyrektora Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak – p. Katarzyny Gałaszewskiej. Od 2010 roku Klub bierze udział w mistrzostwach województwa podlaskiego w piłce siatkowej i plasuje się zawsze w czołówce.

Białystok to już czwarte miasto na mapie Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, w którym z najmłodszymi miłośnikami sportu trenowali ich idole: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski. Gwiazdy sportu nie tylko udzielały porad i wskazówek dotyczących gry w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę, ale i przeprowadziły rozgrzewkę dla wszystkich uczestników zmagań. Dzieci i młodzież okazały się być godnym przeciwnikiem dla znanych sportowców. W meczu rozegranym na koniec spotkania, reprezentacja złożona z przedstawicieli wszystkich klubów zremisowała z gwiazdami.

- Jesteśmy na półmetku naszych spotkań z uczestnikami programu Kluby Sportowe Orange. To wspaniałe uczucie, że do tej pory mogliśmy wspólnie trenować z prawie pół tysiącem dzieci! – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu. – Regionalne rozgrywki są okazją do zaprezentowania rozwoju zawodników, którzy od momentu otrzymania sprzętu od Orange i trenerskiego wsparcia od ekspertów, nie spoczęli na laurach. Osobiście cieszę się, że w ramach programu promujemy różne dyscypliny sportowe i szkolimy zdrowe i wszechstronnie utalentowane dzieci i młodzież.

I miejsce w Regionalnych Rozgrywkach w Białymstoku zajął klub SKS ZPO Brańszczyk. Tuż za nim w rywalizacji punktowej uplasowali się zawodnicy z SPK Białystok oraz SKS Maraton.

W rywalizacji wzięły udział także kluby:

  1. LUKS Wydminy – Wydminy, woj. warmińsko-mazurskie
  2. UKS Akademia Siatkówki Łapy – Łapy, woj. podlaskie
  3. GLKS-T Agrosport Leśna Podlaska – Leśna Podlaska, woj. lubelskie
  4. UKS DYS – Dys, woj. lubelskie

Do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu odwiedzą łącznie 8 miast wojewódzkich – po Białymstoku pozostaną jeszcze Rzeszów, Szczecin, Kraków i Warszawa.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.26.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5560 4.6480
USD 0.00% 3.9124 3.9914
GBP 0.00% 5.3942 5.5032
CHF 0.00% 4.2737 4.3601
25.10.2021

Masaże lecznicze

Dodaj nowe ogoszenie