17.08.2016

MTB. Suwalczanie na krańcach Mazur [zdjęcia]

Długi weekend suwalscy kolarze z powodzeniem startowali w zawodach etapowych z cyklu Mazovia MTB Marathon „Gwiazda Północy” w Ełku, Prostkach i Sypitkach oraz kameralnym, silnie obsadzonym wyścigu MTB Mazury w Gizewie.

„Mazovia” to jeden z najbardziej znanych wyścigów MTB w Polsce, organizowany przez byłego znakomitego kolarza, zwycięzcę Tour de Pologne z 2003 roku Cezarego Zamanę. Do walki wśród ponad 400 kolarzy na technicznej trasie przystąpiło czworo zawodników reprezentujących zespół z Suwałk.

Małgorzata Walendzewicz na podium zdobywając kolejno brązowy, srebrny i złoty medal w kategorii FIT K4. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 2. miejscu.

Jedyny przedstawiciel MTB Suwałki na dystansie Mega (50-60km) Zenon Malinowski, wicemistrz Polski w MTB XCT z Chełma, w silnie obsadzonej kategorii MM5 zdobył dobre 5. miejsce, a byłby zapewne wyżej gdyby nie awaria sprzętu na 2. etapie w Prostkach.

Piotr Wasilewski uczestniczył w drugim etapie Gwiazdy Północy, zajmując na dystansie Fit 3. miejsce w kategorii FM0, w której zwyciężył triumfator całego wyścigu.

„Gwiazdę” ukończył Jakub Jeronim, 16-latek rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem.

W piątym wyścigu z cyklu MTB Mazury w Gizewie zawodnicy MTB Suwałki również należeli do czołówki. Anna Pietkiewicz wygrała klasyfikację OPEN oraz swoją kategorię na dystansie Hobby (32km), pokazując plecy niejednemu mężczyźnie. Mirosława Żebrowska była druga w OPEN kobiet i wygrała swoją kategorię. Problemy zdrowotne uniemożliwiły ukończenie wyścigu Krzysztofowi Żebrowskiemu.

Tak dobre występy naszych kolarzy sprawiają, że na Suwalszczyznę potrenować i podziwiać okolice przyjeżdża coraz więcej kolarzy.

Kolejne zawody z cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu  już w najbliższą niedzielę.