29.05.2019

Muszelki Wigier już od jutra, a w sobotę huczny Dzień Dziecka z SOK

W czwartek, 30 maja rusza w Suwałkach wielkie święto piosenki i tańca, a to za sprawą 19. już edycji festiwalu „Muszelki Wigier”. O najwyższe laury wydarzenia zawalczy ponad 150 wokalistów i blisko 500 tancerzy z Polski, Łotwy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Włoch i Litwy. Oceniać ich będą znani i uznani zawodowcy, wokalistów Wanda Kwietniewska, Sławek Wierzcholski, Aleksander Pałac oraz Ignacy Ołów, tancerzy – Anna Sawicka-Hodun, Katarzyna Gralińska i Kinga Kobiela.

„Muszelki Wigier” to nie tylko prezentacje konkursowe, to także panele warsztatowe, spotkania integracyjne oraz wielka Gala Laureatów, wieńcząca dwudniowe zmagania konkursowe i koncert „ZAiKS Dziś”, podczas którego młodzi wykonawcy z Polski i Europy zaśpiewają niezapomniane, ponadczasowe szlagiery polskiej muzyki. Jak zabrzmią? O tym warto przekonać się osobiście w sobotę, 1 czerwca o godzinie 14.00. Na koncerty festiwalowe jest wstęp wolny. 

Znakomitych gości festiwalu, tancerzy i wokalistów w międzynarodowej obsadzie, będziemy mogli podziwiać jeszcze przed koncertem finałowym, 1 czerwca od godziny 11.00 podczas hucznych obchodów Dnia Dziecka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, które w tym roku odbędą się przed SOK. Na najmłodszych czeka szalona zabawa i wiele atrakcji ulokowanych w kilkunastu strefach tematycznych, m.in.: nauki, zabawy, sztuki, teatru, tańca, starych gier, babci i dziadka, dobrych życzeń, książki i klocków. W każdej będzie można ciekawie spędzić czas, wykazać się znajomością postaci ze świata bajek i przyrody, kreatywnością, pomysłowością oraz refleksem i sprytem. Nie sposób ominąć żadnej. W każdej należy zostawić swój ślad, na przykład nagrać życzenia, zrobić kamyk szczęścia, zatańczyć, czy wziąć udział w grach i zabawach. W programie również konkursy z nagrodami ufundowanymi przez życzliwych sponsorów: Spółkę Mona-Kontra, Rowery Markowe Tandem, Szkołę Nurkowania JagnaBlue, Baba Jaga Sklep z Odzieżą Dziecięcą, producenta wyśmienitych lodów GETAKS, Biuro Podróży Dorota Travel i Sklep Rowerowy Raman. Ponadto przed siedzibą SOK koncerty, animacje oraz wiele innych atrakcji, w tym „słodki namiot” z pysznymi przekąskami. Bawimy się do godziny 14.00.

 

Szczegółowe programy obu imprez można znaleźć na stronie organizatora, www.soksuwalki.eu. Zapraszamy.

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.01.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6609 4.7551
USD 0.00% 4.2966 4.3834
GBP 0.00% 5.2916 5.3986
CHF 0.00% 4.6561 4.7501
31.01.2023

wynajmę lokal

31.01.2023

wynajmę lokal

Dodaj nowe ogoszenie