25.05.2022

Na taką imprezę Suwałki szykowały się 30 lat. Przyjadą najsławniejsi sportowcy, warto ich zobaczyć

Od czwartku do soboty, 9-11 czerwca, suwalski Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś przeżyje zjazd gwiazd, i to światowego formatu. Wśród uczestników 98. PZLA Mistrzostw Polski zobaczymy mistrzów, rekordzistów, medalistów igrzysk olimpijskich, świata i Europy.

Ruszyła już sprzedaż biletów na wydarzenie, jakiego jeszcze w naszym mieście nie było. Bilet jednodniowy kosztuje 15 zł, a karnet na trzy dni – 30 zł. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem witryny biletyarena.pl i potrwa do wyczerpania zapasów.

Obiekt przy ul. Wojska Polskiego powinien pękać w szwach, ponieważ suwalscy kibice po raz pierwszy będą mogli zobaczyć tylu znakomitych sportowców w jednym miejscu i czasie. Przed niemal 30 laty, kiedy stadion lekkoatletyczny zyskał tartanowa nawierzchnię, Suwałki zaczęły organizować mityngi Grand Prix PZLA, w których startowali m.in. tacy mistrzowie jak Tomasz Majewski, Anna Rogowska, Monika Pyrek, Kamila Lićwinko.

Siedem lat temu stadion lekkoatletyczny w Suwałkach został gruntownie przebudowany, zaczął spełniać najwyższe standardy i już czterokrotnie był areną zawodów rangi mistrzostw kraju. Rywalizowali na nim juniorzy do 21 lat, dwukrotnie młodzieżowcy U23 oraz wieloboiści i sztafety. Wreszcie, po raz pierwszy w historii, o tytuły i medale w naszym mieście walczyć będą seniorzy.       

– Cieszę się, że w tych niełatwych czasach Suwałki zdecydowały się podjąć trud organizacji mistrzostw Polski seniorów. W ostatnich latach miasto sprawdziło się jako gospodarz imprez najwyższej rangi. To pokazuje duże zaangażowanie lokalnego środowiska i władz miejskich, które stawiają na lekkoatletykę – skomentował prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Zorganizowanie gigantycznej imprezy, która zgromadzi tyle znakomitości, skupi uwagę wszystkich mediów, całej sportowej Polski będzie doskonałą okazją do promocji miasta.       

– Jest to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja – podkreśla Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - Organizacja Mistrzostw Polski seniorów w 2022 będzie zwieńczeniem naszej dotychczasowej bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i liczę na jej kontynuację w przyszłości. Cieszę się również, że w rywalizacji wezmą udział suwalczanie, jak chociażby Maria Andrejczyk, a mieszkańcy Suwałk będą mogli podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów. 

Maria Andrejczyk, zawodniczka Hańczy Suwałki, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, zapewne będzie klasą dla siebie. O sprawieniu niespodzianki marzy jej klubowy kolega, także oszczepnik Piotr Lebioda, który niedawno wygrał z najlepszym od lat w Polsce Marcinem Krukowskim. Fascynującą rywalizację powinni stoczyć młociarze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek oraz Anita Włodarczyk i Malwina Kopron, kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, tyczkarze Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, a także 400-metrowcy  – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska, Kajetan Duszyński, Karol Zalewski. W sprintach i płotkach faworytami będą Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska czy Damian Czykier, a na dłuższych dystansach  - Adam Kszczot.

Suwalska impreza została zaplanowana na miesiąc przed mistrzostwami świata w USA. Lekkoatleci będą nie tylko zdobywać medale, ale uzyskiwać minima, osiągać znakomite wyniki. Zapewne padnie wiele fantastycznych rekordów stadionu w Suwałkach, które przez długi czas trudno będzie pobić.           

Godzinowy program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.suwalki2022.pl

 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
28.11.2023

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie