26.09.2023

Najlepsi uczniowie z Zespołu Szkół w Dowspudzie otrzymali stypendia Starosty [zdjęcia]

We wtorek, 26 września, w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Powiatu Suwalskiego dla najlepszych uczniów za osiągnięcia w drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023. Stypendia wręczali Agnieszka Sidor, dyrektor szkoły, Artur Łuniewski, wicestarosta suwalski oraz poseł Jarosław Zieliński.

W sumie stypendia otrzymało dwadzieścioro czworo uczniów (nie wszyscy byli obecni, ponieważ niektórzy już ukończyli szkołę). Aby otrzymać stypendium trzeba było nie tylko mieć wysoką średnią ocen w ubiegłym roku szkolnym, ale też działać na rzecz szkoły czy lokalnej społeczności.

- Jest to jeden z najradośniejszych dni w ciągu roku szkolnego – docenienie najlepszych uczniów. Staramy się jako Powiat, aby żadne osiągnięcie, żaden wysiłek uczniów nie pozostały nienagrodzone. Tegoroczna edycja wręczenia stypendiów jest już dwudziestą drugą. Po raz pierwszy stypendia zostały przyznane bowiem w 2001 roku. Widać progres, widać, że coraz więcej uczniów kwalifikuje się do stypendium, co nas oczywiście bardzo cieszy – mówił Artur Łuniewski, wicestarosta Powiatu Suwalskiego.

Jak podkreślał, za sukcesami uczniów stoją nauczyciele i wychowawcy.

- Ważna jest specjalna relacja między mistrzem a uczniem – mówił.

Natalia Poźniak, uczennica klasy piątej o kierunku technik weterynarii, stypendium Starosty otrzymuje już od kilku lat. Jest również stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Jak mówi, bardzo lubi się uczyć i jest po prostu ciekawa świata.

- Bardzo lubię poznawać nowe rzeczy, zgłębiać dany temat. Aby mieć dobre oceny, trzeba starać się jak najwięcej wynieść z lekcji oraz poszukiwać informacji na własną rękę – opowiada.

Swoją przyszłość wiąże z wybranym kierunkiem. Marzy o studiach i pracy ze zwierzętami.

- Jeszcze nie wiem, czy chciałabym pracować z małymi zwierzętami w mieście, czy też ze zwierzętami hodowlanymi. Uważam, że kobiety w tym zawodzie doskonale dają sobie radę, że ich dodatkowym atutem jest delikatność i precyzja – przekonuje uczennica.

Jak zauważył Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, 24 osoby wyróżnione to niemal jedna piąta wszystkich uczniów w Dowspudzie.

- Jest to nieduża, ale wyjątkowa społeczność. To jedyna szkoła zarządzana przez Powiat Suwalski i widać, że jest ona oczkiem w głowie Starostwa. Panuje w niej wyjątkowy klimat, co jest niewątpliwą zasługą dyrekcji i nauczycieli, a także samych uczniów. Doceńcie ten czas, doceńcie swoją młodość, dbajcie o to, aby nieustannie się rozwijać, aby wspinać się na coraz wyższe i wyższe poziomy intelektualne – apelował J. Zieliński do młodzieży.

Zarówno J. Zieliński, jak i A. Łuniewski podkreślali, iż w szkole w Dowspudzie nieustannie prowadzone są inwestycje. Remontowane są kolejne pracownie i budynek internatu, powstaje wirtualna strzelnica, a już niebawem szkoła zostanie podłączona do sieci gazowej. Przebudowa systemu ogrzewania i prace w internacie to koszt rzędu 2 milionów złotych.

 

 (just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.11.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie