01.06.2020

Najlepszy prezent na Dzień Dziecka. Kształcenie zdalne przedłużone do końca roku szkolnego

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej o przedłużeniu kształcenia na odległość do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego.

Zdalne nauczanie trwa od 12 marca.

Minister wskazał, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych.

- W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami

- Mamy nadzieję, że od września będzie możliwa tradycyjna forma nauki - powiedział Piontowski.

Jak informuje Onet.pl, MEN podał też wytyczne dla organizatorów wypoczynku dla dzieci. Ci mogą już zgłaszać się do bazy, gdzie zostaną sprawdzeni przez kuratoria oświaty. Z danych MEN wynika, że niemal 25 tys. dzieci i młodzieży planuje wyjechać w tym roku na wypoczynek zorganizowany. W ubiegłym roku było ok. 1,2 mln.

Minister powiedział, że przygotowano niemal 28 mln zł na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci w pieczy zastępczej, dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci z problemami zdrowotnymi.

Przede wszystkim osoby, które chcą wyjechać na kolonie, muszą spełnić szereg warunków, m.in.: muszą być zdrowe, nie objęte kwarantanną, zaopatrzone w osłony na usta i nos oraz niezbędne środki higieny.

Liczba uczestników przebywających w obiekcie musi być dostosowana i zapewniająca dystans społeczny podczas pobytu, w tym podczas prowadzenia zajęć, zakwaterowanie uczestników w obiekcie powinno odbywać się na zasadzie wymiany turnusu, eliminując do minimum kontakt uczestników pomiędzy zmieniającymi się turnusami.

Przed rozpoczęciem wypoczynku należy zorganizować szkolenie kadry wypoczynku z zakresu zachowania zasad bezpieczeństwa w okresie COVID-19. Jeżeli jest to możliwe, szkolenie mogą prowadzić specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas szkolenia należy przestrzec przed dotykaniem dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu, zwrócić uwagę na unikanie komunikacji miejskiej w celu przemieszczenia się w czasie wypoczynku, dbanie o odporność, kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.

Obowiązkowe jest również regularne mierzenie temperatury uczestników wyjazdu, trzeba też pilnować mycia rąk i zachowania higieny.

 

Fot. pixabay

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4216 4.5110
USD 0.00% 3.9222 4.0014
GBP 0.00% 4.9055 5.0047
CHF 0.00% 4.1551 4.2391
04.07.2020

Strzyżenie owiec

04.07.2020

Pysznosci

04.07.2020

Pracownik ochrony

Dodaj nowe ogoszenie