25.01.2022

Największe zalety i wady szczoteczek elektrycznych

Planujesz zakup szczoteczki elektrycznej? Musisz zdawać sobie sprawę, że taki sprzęt to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych.

Zanim więc zdecydujesz się zainwestować w niego ciężko zarobione pieniądze, warto byś dokładnie poznał wady i zalety nowoczesnych urządzeń do czyszczenia zębów. Zapraszamy do lektury!

Szczoteczka elektryczna to najnowszy przyrząd do codziennego czyszczenia zębów. Za oceanem takie sprzęty już wyparły z rynku klasyczne szczoteczki manualne, u nas zaś z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Czym szczoteczka elektryczna różni się od klasycznej? Przede wszystkim tym, że działa dzięki silniczkowi elektrycznemu, który znajduje się w jej rękojeści. W zależności od modelu urządzenia, wprawia on szczoteczkę w kilkadziesiąt tysięcy na minutę ruchów rotacyjnych lub wymiatających. Współczesne szczoteczki elektryczne zasilane są akumulatorowo bądź bateryjnie i na jednym naładowaniu potrafią wytrzymać nawet do dwóch miesięcy.

Największe zalety szczoteczek elektrycznych

Jedną z największych zalet szczoteczek elektrycznych jest wygoda użytkowania. Takie sprzęty nie wymagają od nas wykonywania w trakcie mycia żadnych dodatkowych ruchów. Szczoteczkę elektryczną wystarczy przyłożyć do uzębienia, a resztę robi sama. W jej przypadku nie musisz się zatem przejmować, że na skutek nieumiejętnego mycia podrażnisz jamę ustną. Wśród zalet szczoteczek elektrycznych warto także wymienić:

  • większa precyzja czyszczenia – szczoteczki elektryczne wykonują ruchy oscylacyjne bądź wymiatające, a więc te, które są rekomendowane przez stomatologów. W efekcie potrafią niezmiernie dokładnie usuwać bakterie nie tylko z powierzchni zębów, ale również przestrzeni pomiędzy zębami czy nawet kieszeni dziąsłowych;
  • niesamowita szybkość działania – nawet najbardziej sprawny manualnie użytkownik jest w stanie w ciągu minuty wykonać szczoteczką klasyczną maksymalnie tylko 200-300 ruchów. Szczoteczką elektryczną w tym samym czasie możesz wykonać nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów! Przykład? Szczoteczka Smilesonic EX, która działa z prędkością do 96 000 ruchów na minutę. A czym szybsza praca, tym większa skuteczność w usuwaniu z jamy ustnej bakterii. Dużo informacji na temat poszczególnych modeli szczoteczek znajdziesz na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/;
  • możliwość dopasowania sposobu pracy do swoich potrzeb – szczoteczki elektryczne wyposażone są w od jednego do nawet pięciu, czasem sześciu trybów działania. Każdy z takich trybów charakteryzuje nieco inna intensywność. Może ona być przystosowana na przykład do wybielania szkliwa albo delikatnego czyszczenia zębów wrażliwych. Innymi słowy – każdy znajdzie tu coś dla siebie;
  • dodatkowe funkcje usprawniające mycie – współczesne szczoteczki elektryczne rozrosły się ze swoimi możliwościami jak komputery czy smartfony. Na ich wyposażenie składają się między innymi czasomierze, które ułatwiają kontrolowanie właściwego czasu mycia zębów, czy czujniki siły nacisku, dbające o bezpieczeństwo czyszczenia;
  • łatwa obsługa – nikt nie musi się przejmować, że będzie miał problem z posługiwaniem się szczoteczką elektryczną. Zdecydowana większość takich urządzeń jest obsługiwana przy pomocy jednego, maksymalnie dwóch przycisków.

Największe wady szczoteczek elektrycznych

O pierwszej z wad szczoteczek elektrycznych wspomnieliśmy już na wstępie tego tekstu. Chodzi o ich wysoką cenę. Co prawda najtańszą szczoteczkę elektryczną nabędziesz już za około 100 złotych, jednak jeśli marzy Ci się sprzęt z kilkoma trybami pracy i funkcjami usprawniającymi czyszczenie, musisz się liczyć z wydatkiem na poziomie 300-400 złotych. I to minimum. Wysokie koszty szczoteczek elektrycznych mają związek z wysokimi kosztami ich produkcji i niestety niewiele możemy na to zaradzić.

Inna wada szczoteczek elektrycznych to uzależnienie od prądu. Szczoteczka manualna jest gotowa do użycia zawsze – kiedy tylko chcesz możesz wyszczotkować nią jamę ustną. Szczotki elektryczne działają zaś na bazie wbudowanego w rękojeść akumulatora, przez co muszą być co jakiś czas podłączane do prądu w celu podładowania. W ramach pocieszenia możemy jednak napisać, że współczesne szczoteczki elektryczne mają bardzo wytrzymałe baterie, które na jednym naładowaniu wytrzymują nawet do dwóch miesięcy.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.21.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6016 4.6946
USD 0.00% 4.3589 4.4469
GBP 0.00% 5.4425 5.5525
CHF 0.00% 4.4852 4.5758
20.05.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie