15.07.2020

Napracowali się przemytnicy i celnicy. Milion papierosów w deskach [zdjęcia]

Próbę przemytu niemal 50 tys. paczek (1 mln szt.) papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Bobrownikach. Towar ukryty był w polskiej ciężarówce wiozącej z Białorusi transport sosnowych desek.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Bobrownikach skontrolowali ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 44-letni mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego. Zgodnie z dokumentami w naczepie tira miały znajdować się palety z deskami sosnowymi.

W trakcie szczegółowego sprawdzania naczepy poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że między deklarowanym towarem, w kilkunastu specjalnie spreparowanych paletach z deskami ukryte są nielegalne papierosy.

Łącznie w kontrolowanej ciężarówce funkcjonariusze KAS z Bobrownik znaleźli blisko 50 tysięcy paczek białoruskich papierosów różnych marek. Gdyby trafiły one do nielegalnego obrotu straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 milion złotych.

Przeciwko kierowcy ciężarówki funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową, do której zajęli nielegalny towar wraz z ciągnikiem siodłowym i naczepą. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący przemytu papierosów. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródlo: IAS Białystok

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.17.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
14.12.2025

wał posiewny

12.12.2025

zgrabiarka

Dodaj nowe ogoszenie