26.10.2022

Nie klikajmy w przesyłane linki podczas zakupów! Kobieta straciła ponad 2 tys. zł

Ponad 2 tysiące złotych straciła 46-latka, która chciała sprzedać w internecie spodnie. Kobieta kliknęła w link przesłany przez rzekomą kupującą. Niestety przekierował on mieszkankę powiatu suwalskiego do fałszywej strony banku, gdzie kobieta podała dane do logowania. Dzięki temu oszuści uzyskali dostęp do jej konta.

Do suwalskich policjantów zgÅ‚osiÅ‚a siÄ™ 46-latka, która zostaÅ‚a oszukana podczas sprzedaży w internecie.

Z relacji kobiety wynikało, że zamieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży spodni. Już po chwili, za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Poprosiła sprzedającą o numer telefonu, aby przesłać link "ułatwiający" przelanie pieniędzy bezpośrednio na konto.

Po klikniÄ™ciu w ten link mieszkanka powiatu suwalskiego zostaÅ‚a przekierowana na stronÄ™, gdzie wybraÅ‚a swój bank. NastÄ™pnie zalogowaÅ‚a siÄ™ na konto wpisujÄ…c login i hasÅ‚o. W ten sposób daÅ‚a oszustom dostÄ™p do swojego konta. 46-latka zorientowaÅ‚a siÄ™, że padÅ‚a ofiarÄ… oszustów, kiedy otrzymaÅ‚a sms z informacjÄ… o transakcjach na jej koncie. Zanim zablokowaÅ‚a konto, oszuÅ›ci zdążyli wypÅ‚acić w kilku transzach ponad 2 tysiÄ…ce zÅ‚otych.

 

ŹródÅ‚o: KMP w SuwaÅ‚kach; fot. pixabay

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.19.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
19.12.2025

szukam

Dodaj nowe og³oszenie