11.01.2021

Nietrzeźwi za kółkiem, kolizje. Miniony weekend na drogach powiatu gołdapskiego

Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. W dwóch z nich kierowcy byli nietrzeźwi.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę w Gołdapi, na ul. Stadionowej, kilka minut po północy.

- Policjanci po przyjechaniu na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący Volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało, obok braku dostosowania odpowiedniej prędkości i ostrożności wpływ na zdarzenie miał również alkohol. Badanie Bartosza M. wykazało ponad 2 promile w organizmie. Na szczęście, mężczyzna jechał sam i nie odniósł żadnych obrażeń - informuje Cezary Wojnowski z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Drugie zdarzenie miało miejsce także w sobotę, około godziny 22.30, na trasie Grabowo- Pogorzel. Wtedy to dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że kobieta ma dolegliwości zdrowotne, które mogły powstać na skutek zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z drogówki. Funkcjonariusze w trakcie dojazdu zauważyli miejsce, gdzie mogło dojść do wypadku.

Na miejscu policjanci ustalili, że obrażenia ciała poszkodowanej kobiety faktycznie powstały w wyniku zdarzenia drogowego. Kierowca Toyoty po uderzeniu w drzewo zabrał auto i pasażerkę z miejsca zdarzenia. Okazało się, że oboje byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 32- letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i zakończył sobotnią jazdę w policyjnym areszcie. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tej sprawie wszczęto policyjne dochodzenie, które ma szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Trzecie zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 10 grudnia, na skrzyżowaniu ulicy Matejki i Placu Zwycięstwa. Kierująca Citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Volvo i doprowadziła do niegroźnej stłuczki. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem.

W związku z opadami śniegu i pogorszeniem się warunków drogowych POLICJA APELUJE o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę podczas jazdy.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.21.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4863 4.5769
USD 0.36% 3.7135 3.7885
GBP 0.54% 5.0643 5.1667
CHF 0.05% 4.1638 4.2480
Dodaj nowe ogoszenie