16.04.2021

Nowa ulica w Bakałarzewie. Przy Słonecznej już się budują domy

Urząd Gminy w Bakałarzewie dokonał oficjalnego nadania nazwy nowo budowanej ulicy na osiedlu przy jeziorze Sumowo. Ulica Słoneczna (na fot. po prawej) jest dwudziestą dziewiątą ulicą na mapie Bakałarzewa.

- Jest piÄ™knie poÅ‚ożona, po drodze do jeziora. PowstajÄ… już przy niej domki, jest też jeden duży dom. Przyszli mieszkaÅ„cy tej ulicy bÄ™dÄ… mieli uporzÄ…dkowanÄ… dokumentacjÄ™ – mówi Tomasz Naruszewicz, Wójt Gminy BakaÅ‚arzewo.

Zgodnie z prawem, nazwy nowo wybudowanych ulic nadaje rada gminy w drodze uchwaÅ‚y. Bardzo czÄ™sto wczeÅ›niej odbywajÄ… siÄ™ konsultacje z mieszkaÅ„cami, chociaż ustawa o samorzÄ…dzie gminnym nie nakÅ‚ada na samorzÄ…d takiego obowiÄ…zku. Opinie mieszkaÅ„ców w tej sprawie nie sÄ… wiążące dla rady.

W kwestii nadawania nazwy urzędu mają znaczną dowolność. Wyjątek stanowi ustawa z 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym. W art. 12 ust. 1 pkt 2 precyzuje ona, że dopuszczalne jest używanie dodatkowych tradycyjnych nazw ulic w języku mniejszości obok nazw ulic w języku polskim. Określenia te mogą być stosowane wyłącznie po nazwie w języku polskim i nie mogą być używane samodzielnie.

- Planujemy niebawem nazwać jeszcze dwie nowe ulice w BakaÅ‚arzewie. Na razie zastanawiamy siÄ™ nad nazwami – dodaje wójt T. Naruszewicz.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Bogdanka LUK Lublin


Ślepsk Malow Suwałki

21.02.2026
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.21.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
20.02.2026

Czyste Powietrze

Dodaj nowe og³oszenie