16.12.2021

Nowe miejsca do rekreacji na Suwalszczyźnie

Wiżajny wzbogacą się o teren rekreacyjno-wypoczynkowy, z kolei plaża gminna w Bryzglu zostanie zmodernizowana. Umowy na realizację inwestycji podpisał Zarząd Województwa Podlaskiego. Wsparcie w kwocie niemal 324 tys. zł pochodzi z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

DziÄ™ki udzielonej pomocy finansowej Ochotnicza Straż Pożarna w Oklinach urzÄ…dzi teren rekreacyjno-wypoczynkowy w centrum miejscowoÅ›ci Wiżajny. Wykonane zostanÄ… roboty ziemne, teren zostanie wyposażony w urzÄ…dzenia rekreacyjno-sportowe, takie jak: orbitrek, biegacz, wioÅ›larz. Plac zabaw zyska podwójnÄ… huÅ›tawkÄ™, platformÄ™ sprawnoÅ›ciowÄ… i bujak. Wykonane także zostanie ogrodzenie. Teren uatrakcyjniÄ… nasadzenia. Kwota pomocy to niemal 74 tys. zÅ‚.

Z kolei dzięki inicjatywie gminy Nowinka w Bryzglu nad Wigrami odnowieniu i modernizacji zostanie poddana istniejąca infrastruktura turystyczna na plaży. Powstanie ścieżka dojazdowa, parking i nowy pomost. Plaża wzbogaci się o wiaty, plac zabaw czy tablice edukacyjne. Za dotację gmina zorganizuje także Festiwal Smaku Ryb Wigierskich. Wsparcie tej inwestycji to 250 tys. zł.

W ramach Priorytetu 4 ZwiÄ™kszenie zatrudnienia i spójnoÅ›ci terytorialnej zawartego w Programie Operacyjnym Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 do chwili obecnej podpisano umowy na łącznÄ… kwotÄ™ dofinansowania wynoszÄ…cÄ… ponad 10,5 mln zÅ‚.

 

źródÅ‚o: Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich

oprac.: Anna Augustynowicz

fot.: archiwum

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.19.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
19.12.2025

szukam

Dodaj nowe og³oszenie