02.12.2019

Od Ciebie zależy, czy przychodnia przy ul. Waryńskiego wzbogaci się o kącik zabaw dla dzieci

Placówka w Suwałkach, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Prymus przy ul. Waryńskiego 27 ma szansę zwyciężyć w bezpłatnym, nie wymagającym logowania głosowaniu i zyskać piękny, kolorowy kącik zabaw dla najmłodszych pacjentów.

Czekanie na wizytę nie należy do przyjemnych, a w przypadku dzieci wiąże się zazwyczaj z dużym stresem. Z myślą o nich ruszyła kolejna edycja akcji Serenada dla dzieci, w ramach której powstaną nowe kąciki zabaw w przychodniach zdrowia i szpitalach.

Do 13. grudnia głosy oddawać można na stronie https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/. Warto włączyć się do akcji, dając dzieciom radość. Wystarczy kliknąć na serduszko.

Serenada dla dzieci, to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której firma tworzy i wyposaża kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Do tej pory powstało 17 takich kącików. W wyniku tegorocznego głosowania dojdzie 5 kolejnych (otwarcie kącików nastąpi na początku 2020 roku) oraz szósty - kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Do tegorocznej edycji akcji Serenada dla dzieci włączyło się 5 znanych i lubianych szefowych kuchni: Joanna Jakubiuk, Anna Klajmon, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, Sylwia Stachyra i Beata Śniechowska. Szefowe podczas pierwszego etapu zachęcały do zgłaszania placówek z całego kraju, które potrzebują kącików zabaw. Otrzymały ponad 250 zgłoszeń! Spośród nich, na podstawie uzasadnień, wybrały 20 miejsc, które trafiły do dalszego etapu - głosowania. Obecnie angażują do oddawania głosów na stronie: https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/. Jest o co walczyć – dzięki akcji powstanie 5 nowych, wyposażonych w wieże zabaw, kolorowe meble, zabawki i kolorowanki kącików zabaw, w miejscach gdzie są najbardziej potrzebne.

O akcji wypowiedziała się Ewa Kozińska, psycholog, pedagog, psychoterapeuta: - Jak wolno płynie czas w kolejce do lekarze nam dorosłym? Z perspektywy dziecka czas  płynie jeszcze wolniej. Dobrym sposobem są kąciki zabaw w poczekalniach, które sprawiają, że czas przyspiesza. Dobrze jest, żeby zabawki w tych kącikach stymulowały rozwój dzieci i miały atrakcyjne formy. Te elementy mają kąciki zaproponowane przez producenta serów Serenada. Przychodnie i szpitale wyposażone w takie miejsca nie tylko umilą czas naszych pociech, ale zmniejszą stres i lęk przed lekarzem.


Akcję Serenada dla dzieci wspiera także pediatra Łukasz Durajski, znany jako Doktorek radzi, który na powstawanie nowych kącików zabaw patrzy z perspektywy lekarza.   

- Z przyjemnością wspieram akcję Serenada dla dzieci. Kąciki zabaw, które powstają w jej efekcie, pozwalają dzieciom zająć myśli zabawą, dając frajdę i odwracając uwagę od wizyty u lekarza. Dzięki tej rozrywce młody pacjent wchodzi do gabinetu bez stresu, co znacznie ułatwia lekarzowi pracę. Uważam, że powinniśmy robić co w naszej mocy, by nie potęgować obaw i napięć dzieci przed wizytą, ja sam w tym celu najmłodszych pacjentów przyjmuję w kolorowym fartuchu, bo zauważyłem, że na biały strój reagują większym stresem, kojarzy im się z czymś nieprzyjemnym. Kąciki to świetny pomysł, by mały pacjent czuł się u lekarza przyjemnie i swobodniemówi Łukasz Durajski.  

Głosowanie odbywa się na stronie https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/ i trwa do końca dnia 13. grudnia. Wyniki poznamy 16 grudnia – będą ogłoszone na stronie internetowej oraz na FB Serenady. Realizacja kącików przypadnie na początek 2020 roku.

 

 

O firmie:

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego, organizator akcji Serenada dla dzieci, jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Znana przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pielęgnowanych.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.58% 4.3521 4.4401
USD 1.15% 3.8896 3.9682
GBP 0.03% 4.8867 4.9855
CHF 1.07% 4.0483 4.1301
04.06.2020

Pracownik ochrony

04.06.2020

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie