24.01.2013

Olimpiada Wiedzy o Internecie

3,2,1... Start! Ruszyły zapisy do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie – Net Masters Cup

 

Do 1 marca 2013 potrwają zapisy do jednego z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych – Net Masters Cup. W poprzedniej edycji konkursu do rozgrywek przystąpiło 150 drużyn z województwa podlaskiego, a do Wielkiego Finału na żywo zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum w Kolnie. Tegoroczna edycja organizowana jest przez Grupę Netia i Grupę Allegro, a nagroda główna to stypendium finansowe i pakiet opieki podczas studiów! Najwyższy poziom merytoryczny gwarantują  renomowane uczelnie wyższe i instytucje naukowe. Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to wyjątkowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informatycznych. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski, a w pięciu poprzednich edycjach wzięło udział prawie 320 tys. osób. Pierwszych pięć edycji organizował Dialog, który w 2011 roku dołączył do Grupy Netia. W tym roku po raz pierwszy do grona organizatorów dołączyła także Grupa Allegro.


„Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Olimpiady będzie cieszyć się nie mniejszym zainteresowaniem, jak poprzednia, w której wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W Olimpiadzie –  jak pokazuje pięć dotychczasowych edycji – biorą udział młodzi ludzie z całej Polski. A w finałach są mieszkańcy małych miejscowości, często z terenów z ograniczonym dostępem do zaawansowanych usług internetowych i do instytucji szerzących wiedzę na ich temat” – mówi Tom Ruhan, członek zarządu Netii. „Projekt edukacyjny o tak szerokim zasięgu jest zbieżny z naszą misją: szerzeniem idei społeczeństwa informacyjnego i dostarczaniem świata on-line” – dodaje.


W tym roku po raz pierwszy współorganizatorem Olimpiady jest Grupa Allegro – największa marka e-commerce w Polsce. „Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do takiego projektu” – mówi Marcin Majchrzak,   Kierownik ds. projektów edukacyjnych Grupy Allegro. „Wiedza o technologiach internetowych staje się niezbędna. A połączona z pasją, którą mają Net Mastersi – daje nowe możliwości, otwiera drogę na najlepsze kierunki studiów, inspiruje do ciekawych projektów badawczych czy wyboru wymarzonego zawodu. Dla każdej drużyny, jak i dla nas samych będzie to wspaniała przygoda”.


Nowa formuła konkursu…

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie w nowej formule. Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Drużyny zostaną przydzielone do 7 okręgów. Do I etapu przystępują wszystkie zarejestrowane drużyny. Do II etapu przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu. Do Wielkiego Finału przejdą 3 najlepsze drużyny z każdego okręgu.

Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

Drużyny zarejestrowane w VI edycji, które odpadną w eliminacjach lub półfinałach online będą miały szansę na zdobycie jednej „dzikiej karty” uprawniającej do startu w finale. Karty będą nagrodą w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

…i nowe, jeszcze ciekawsze nagrody

VI edycja to nie tylko nowa nazwa, nowi organizatorzy, partnerzy i nowa formuła, ale także nowe, wyjątkowe nagrody. Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny oraz sprzęt elektroniczny. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma sprzęt elektroniczny oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.
Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP oraz portal Onet.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl


Harmonogram:
ZAPISY DRUŻYN
9 stycznia – 1 marca 2013 – kampania informacyjna, eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy drużyn za pośrednictwem portalu netmasterscup.pl
TESTY ON-LINE
18-22 marca 2013 – I etap testów on-line
4 kwietnia 2013 – ogłoszenie wyników I etapu testów on-line
22-25 kwietnia 2013 – II etap testów on-line
20 maja 2013 – ogłoszenie wyników II etapu testów on-line
WIELKI FINAŁ
17 czerwca 2011 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie