06.06.2017

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 400 tys. zł

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 400 tys. złotych. Nielegalny towar przewoził 41-letni obywatel Polski udając kuriera jednej z przewozowych firm. 

W poniedziaÅ‚ek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami WydziaÅ‚u Zabezpieczenia DziaÅ‚aÅ„ peÅ‚niÄ…c sÅ‚użbÄ™ na terenie powiatu eÅ‚ckiego zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Trafic.

- W trakcie prowadzonych czynnoÅ›ci okazaÅ‚o siÄ™, że w pojeździe kierowca przewozi duże iloÅ›ci papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Papierosy znajdowaÅ‚y siÄ™ w przestrzeni bagażowej auta, które oklejone byÅ‚o znakami jednej z firm kurierskich. W sumie mężczyzna przewoziÅ‚ 30 tys. paczek papierosów, które jak oÅ›wiadczyÅ‚  - zakupiÅ‚ na wÅ‚asny użytek. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy to ponad 400 tys. zÅ‚ – informuje mjr Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego OddziaÅ‚u Straży Granicznej.

 

ZatrzymanÄ… osobÄ™ wraz z pojazdem doprowadzono do Placówki SG w  Augustowie, gdzie prowadzono dalsze czynnoÅ›ci. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przemyt tak dużej iloÅ›ci papierosów grozi mu wysoka kara grzywny.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


Barkom Każany Lwów

20.12.2025
12:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.19.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
19.12.2025

zgrabiarka

19.12.2025

szukam

Dodaj nowe og³oszenie