12.01.2021

Partnerski projekt gmin Suwałki i Przerośl. Blisko 5,5 mln zł z Funduszy Europejskich na edukację

Ponad 1400 uczniów i 180 nauczycieli skorzysta z nowych sprzętów oraz podniesie swoje kompetencje w kilkunastu szkołach w Łomży oraz gminach: Suwałki, Przerośl, Szumowo i Rutki.

Umowy w tej sprawie podpisał Marek Olbryś, wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Wszystkie projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Każdy z projektów ma kilka podobnych komponentów. Doposażenie pracowni przedmiotowych (w tym w sprzęt komputerowy), podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie korzystania z narzędzi i technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nauczania z wykorzystaniem metody eksperymentu. Uczniowie z kolei będą mogli korzystać z zajęć wyrównawczo-dydaktycznych oraz rozwijających uzdolnienia i kompetencje kluczowe matematyczne, przyrodnicze, cyfrowe oraz języków obcych. Dla najbardziej zdolnych planowane są także stypendia.

- W okresie pandemii to niesamowicie ważne, by wspierać działalność szkół – mówił w trakcie podpisywania umów wicemarszałek Marek Olbryś. - Nie tylko w zakresie ich doposażenia, ale również inwestycji w młodzież, by mogła podnosić swoje umiejętności i wiedzę. Ważne, by uczniowie, wychowawcy, dyrektorzy szkół mogli spełniać wszystkie wymagania także związane z nauką zdalną – podkreślał.

Sieciowy projekt na Suwalszczyźnie

Partnerski projekt gmin Suwałki i Przerośl dotyczy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Płocicznie, Starym Folwarku, Przerośli oraz Pawłówce. Łącznie wsparciem będzie objętych 310 dzieci oraz 65 opiekunów.

Ciekawym wyróżnikiem będzie międzyszkolna pracownia fizyczna szkoły w Płocicznie, z której będą korzystać cztery szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Suwałki.

Wartość projektu to ponad 1 mln zł, a dofinansowanie blisko 930 tys. zł. Działania będą prowadzone do grudnia 2022 roku.

 

Źródło UMWP

 Na fot: Szkoła Podstawowa w Starym Folwarku

Fot. Karol Kamiński

instagram karolata

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.21.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4863 4.5769
USD 0.36% 3.7135 3.7885
GBP 0.54% 5.0643 5.1667
CHF 0.05% 4.1638 4.2480
Dodaj nowe ogoszenie