28.02.2024

Pediatra on-line w 15 minut – jak otrzymać szybką pomoc bez wychodzenia z domu?

Pediatria to dział medycyny dedykowany opiece nad nieletnimi pacjentami. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko boryka się z infekcją wirusową, bólem brzucha czy nieprzyjemną wysypką, możesz zgłosić się do specjalisty praktycznie z każdą z tych dolegliwości – ale nie tylko.

Potrzebujesz szybkiej porady? W takim razie skorzystaj z możliwości, jakie dają Ci platformy telemedyczne! Pediatra on-line – jak się do niego zapisać i uzyskać pomoc w 15 minut? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

Pediatra on-line – kiedy warto się do niego zgłosić?

Twoje dziecko boryka się z kolką jelitową, uporczywą wysypką lub zatruciem pokarmowym? A może dostało wysokiej gorączki, a Ty nie wiesz co robić? Niezależnie od tego, jakie symptomy mu towarzyszą, skonsultuj je z pediatrą online. Jakie są jego kompetencje i kiedy warto umówić się z nim na teleporadę?

Pediatra to lekarz, który diagnozuje i leczy choroby wieku dziecięcego – monitoruje on rozwój fizyczny i psychiczny małego pacjenta, zarządza jego kalendarzem szczepień, a także – w razie potrzeby – kieruje go do innych specjalistów. Jakimi schorzeniami zajmuje się pediatra on-line? Wśród nich znajdują się m.in. infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, ból brzucha i głowy, gorączka, zmiany skórne, alergia oraz nieżyt żołądkowo-jelitowy. Zazwyczaj postawienie diagnozy jest możliwe w ciągu jednej wizyty, jednak może zajść konieczność pogłębienia diagnostyki o dodatkowe badania, na przykład USG brzucha.

Powyższy specjalista ma dokładnie taki sam zakres kompetencji co osoba przyjmująca w stacjonarnej placówce medycznej. Dzięki temu możesz skorzystać z usług pediatry online bez żadnych obaw. Poza omówieniem symptomów choroby masz możliwość skonsultowania z nim codziennej diety czy suplementacji swojego dziecka.

Jak przebiega telekonsultacja u pediatry on-line? 

Jak wygląda teleporada u pediatry on-line? Zarówno rozmowa wideo, jak i ta telefoniczna nie odbiega znacznie od doświadczeń, które znasz ze swojej przychodni. Polega ona na wywiadzie lekarskim z rodzicem i – w miarę możliwości – z dzieckiem i ma na celu ocenę jego stanu zdrowia oraz dobranie farmakoterapii. Jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz przepisze maluchowi suplementację wspomagającą i skieruje go na dodatkowe badania lub konsultację w poradni specjalistycznej. 

Podczas teleporady możesz zostać poproszony o okazanie dokumentacji medycznej, w tym książeczki zdrowia i wyników ostatnich badań. Co jeszcze warto mieć na uwadze? Na przykład to, że jako opiekun możesz ubiegać się o e-zwolnienie na czas choroby swojej pociechy. W Twojej głowie pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości? Wiedz, że e-wizyta to najlepszy czas, aby je rozwiać!

Pediatra on-line, czyli pomoc w zaledwie 15 minut

Dzięki rozwojowi telemedycyny masz możliwość odbycia e-wizyty u pediatry on-line w ciągu zaledwie 15 minut. Wystarczy, że skorzystasz z usług platformy telemedycznej, takiej jak Med24 – lekarze pozostają do Twojej dyspozycji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy i święta. Aby zapisać się na konsultację, wypełnij intuicyjny formularz i wybierz preferowaną przez Ciebie formę teleporady (chat SMS, telefon, wideo). Pamiętaj, że stawiając na powyższe rozwiązanie, możesz cieszyć się nie tylko ekspresową realizacją, ale także całkowitym bezpieczeństwem. Jego dodatkowym atutem jest to, że Twoje dziecko nie jest narażone na kontakt z innymi chorymi.

Jak przygotować dziecko na e-wizytę?

Nie wiesz, jak przygotować się do rozmowy z pediatrą online? Po pierwsze ogranicz liczbę bodźców, które mogą rozpraszać maluszka. Udaj się zatem w ciche miejsce, w którym nie ma zabawek, kolorowanek i telewizora. Przed rozpoczęciem rozmowy opowiedz mu o tym, w jaki sposób będzie przebiegać e-wizyta. Dzięki temu poczuje się on bezpiecznie, a co za tym idzie – bez zbędnego stresu odpowie na zadawane mu pytania. Nie zapomnij również uzupełniać jego wypowiedzi o informacje, które są kluczowe dla postawienia diagnozy.

 Dla każdego dziecka wizyta w przychodni to dodatkowy stres. Dzięki wizycie online, znajduje się on w znajomym, przyjaznym środowisku - swoim domu. Wizytę odbędzie nawet wprost ze swojego łóżka. 

(artykuł sponsorowany)
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
14.04.2024

Hydraulik

14.04.2024

Serwis domowy.

13.04.2024

Kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie