23.03.2023

Policyjny pościg ulicami Gołdapi

Gołdapscy policjanci zatrzymali 32- latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna, chcąc uniknąć spotkania z funkcjonariuszami drogówki, zdecydował się na ucieczkę osobowym citroenem ulicami miasta. Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie, gdyż przerażeni piesi musieli uciekać przed pędzącym pojazdem.

We wtorek, 21 marca, około godziny 10:45 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi uwagę policjantów  drogówki przykuł osobowy citroen.  Kierowca tego auta nie korzystał w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi  postanowili więc zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

- Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zareagował. Następnie zjechał na parking, gdzie swoimi niebezpiecznymi manewrami wystraszył uciekających  pieszych.  Po wyjechaniu z parkingu  kontynuował ucieczkę ulicami miasta, stwarzając realne niebezpieczeństwo w pobliżu przejścia dla pieszych przy jednej ze  szkół podstawowych. Dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy na kolejnych przejściach  i skrzyżowaniach. W pościg natychmiast włączyły się inne  policyjne załogi będące służbie. Zdecydowana i skoordynowana reakcja mundurowych doprowadziła do zablokowania mu drogi i uniemożliwiła dalszą ucieczkę.  Policjanci obezwładnili mężczyznę, który prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia. Pojazd został zabezpieczony, a w trakcie jego  przeszukania funkcjonariusze znaleźli torebkę z żółtym proszkiem. Technik kryminalistyki  zabezpieczył substancję  do dalszych szczegółowych ekspertyz. Długą listę popełnionych  wykroczeń,  której dopuścił się amator szybkiej jazdy podsumowali policjanci drogówki - relacjonuje wydarzenie asp. sztab. Cezary Wojnowski z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Za wszystkie naruszenia 32-latek otrzymał mandaty na łączną sumę 10 tys. zł oraz na jego kontro zapisanych zostanie 46 punktów karnych. Ponadto czeka go jeszcze sprawa karna  za przestępstwo  ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez  osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego. Za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
23.02.2024

Lakiernik

Dodaj nowe ogoszenie