26.05.2023

Pooddychaj Druskiennikami. Dyskoteka i koncerty, tańce na wodzie, wschodzące nocą słońce

Święto uzdrowiskowe to największa impreza roku w Druskiennikach, która tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend maja i zapowiada początek sezonu letniego.

Przez trzy dni (26-28 maja) w różnych częściach miasta czekają na gości  i mieszkańców nieoczekiwane zajęcia, rozrywka, występy na żywo i inne niespodzianki.

Druskienniki głośno ogłaszają: kończy się chłodna wiosna, a ośrodek, który żyje przez cały rok, przygotowuje się na gorącą letnią eksplozję i  zapraszają na tradycyjne swięto kurortu.

Mer Druskiennik Ričardas Malinauskas cieszy się, że Druskienniki spektakularnie przywitają sezon letni – przygotowano bogaty i emocjonujący trzydniowy program.

Od teatralnego korowodu, który stał się tradycją, przez koncerty najsłynniejszych artystów litewskich i terapię gongiem przy czymś, czego jeszcze na Litwie nie było, po pokaz sztucznych ogni i laserów nad jeziorem Druskonis. .

W rytmie dyskoteki teatralny korowód ogłosi początek festiwalu

- Każdego roku korowód jest inny – mówi Vaiva Žagunienė, kierownik Wydziału Turystyki, Komunikacji i Kultury. - W tym roku motywem przewodnim jest DISCO, a hasłem festiwalu jest „Inspire Druskininkis”. Korowód będzie wesoły, zabawny i pomysłowy. Czeka nas naprawdę imponujący spektakl – mówi V. Žagunienė. - Festyn uzdrowiskowy w Druskiennikach z roku na rok przyciąga coraz więcej gości. Koncerty, muzyczne popołudnia, turnieje sportowe, animacje dla dzieci – Druskienniki zapraszają na to wszystko za darmo. Wiemy, że wielu gości ośrodka ma już zarezerwowane miejsca na ostatni weekend maja. Dlatego ci, którzy chcą powitać lato w Druskiennikach i wziąć udział w efektownym święcie, powinni się pospieszyć – dodaje  V. Žagunienė.

Niespodzianki: czy słońce naprawdę wzejdzie w nocy?

Druskienniki od wielu lat słyną z zapierających dech w piersiach spektakli i kreatywnych obrazów podczas różnych świąt i imprez.

Podczas uroczystego otwarcia festiwalu mistrz flyboardu Marius przywita publiczność mrożącym krew w żyłach tańcem na jeziorze Druskonis.

 

 

- To będzie bomba nieoczekiwanych wrażeń, ekstremalnych wrażeń, adrenaliny i dobrego nastroju” – zapowiadają organizatorzy – tym bardziej, że zachwycający lot nad wodą za dnia powtórzy się w inny sposób nocą, ze specjalnym oświetleniem i innymi atrakcjami.

Na piątkowy wieczór szykuje się niespotykana dotąd na Litwie kompozycja laserów, fajerwerków i pirotechniki „Słońce wschodzi nocą”. Specjalna metalowa konstrukcja podniesiona na wysokość 30 metrów rozświetli jezioro kometami, fontannami, rzymskimi świecami i innymi efektami pirotechnicznymi. Spektakl zapowiada się oszałamiająco!

Muzyka i tańce do zmroku

Dwa wieczory na dwóch scenach czekają na koncerty największych gwiazd muzyki litewskiej. I popularnej hollywoodzkiej muzyki filmowej. Wystąpi "The roop" - jeden z najpopularniejszych litewskich zespołów, nagrodzonym aż siedmioma statuetkami MAMA, którego piosenki znane są w całej Europie. Jessica Shy, chyba najbardziej słuchana i pożądana artystka młodego pokolenia, która na początku roku triumfowała na rozdaniu nagród stowarzyszenia muzycznego MAMA, wykona wszystkie swoje najlepsze przeboje, a może nawet zaprezentuje kilka nowych utworów. nadchodząca płyta.

Po pokazie laserów i sztucznych ogni pierwszy dzień festiwalu zakończy DJ zapraszający na ognistą dyskotekę nad brzegiem jeziora.

W sobotni wieczór miłośników dobrej muzyki zaprosi na melodyjną godzinę „IL SENSO”, popularna grupa klasyczna stworzona przez litewskich solistów operowych młodego pokolenia. Na pewno warto spędzić „Noc w teatrze” razem ze śpiewającym aktorem Andriusem Kaniavą: na teatralnym koncercie usłyszymy kultowe piosenki ze słynnych musicali „Miłość i śmierć w Weronie”, „Polowanie na ogień z Varovą”

Zwieńczeniem wieczorów koncertowych będą występy najbardziej ukochanych artystów. Grupa „Sisters On Wire” – wileński kwartet, którego twórczość podbiła już serca fanów, ukołysze Cię do snu muzyką wypełnioną sennymi dźwiękami gitar, świeżymi wokalami i letnimi rytmami. Wieczór przedłuży piosenkarka i autorka tekstów Monika Pundziūtė-Monique – jedna z najjaśniejszych i najbardziej znanych performerek młodego pokolenia.

A występ zespołu „Solo Ensamblis” wywoła prawdziwą furorę emocji: mistrzowie „smutnego tańca” zapowiadają gorącą muzyczną godzinę na Fun Square! Sobotnią muzyczną ekstrawagancję zamknie alternatywny zespół rockowy "Druodis".

 

Uczucie sytości

Wesoła i kolorowa strefa rozrywki dla dzieci znajdzie się na skarpie nad Niemnem.

W Alejach Wileńskich i innych ruchliwych miejscach kurortu będzie można obejrzeć występy nowoczesnego cyrku. Rzemieślnicze dzieła i kulinarne przysmaki pojawią się na ścieżkach w pobliżu cerkwi w Druskiennikach.

 

Za: Ramunė Tarandė, główny specjalista ds. komunikacji w druskiennickim Centrum Kultury

Fot DKC

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie