21.05.2024

Powiat sejneński. Pijany kierowca motoroweru. Twierdził, że spieszy się do dziewczyny

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę motoroweru, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 49-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z podsejneńskich miejscowości.

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę motoroweru, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 49-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z podsejneńskich miejscowości.

-Uwagę policjantów zwrócił sposób jazdy kierowcy, zjeżdżał on na pobocze drogi. Ponadto mundurowi wyczuli alkohol i mieli problem z nawiązaniem kontaktu z mężczyzną. 49-latek oświadczył policjantom, że spieszył się do dziewczyny. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że w jego organizmie są ponad 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca stracił prawo jazdy, a zgodnie z przepisami, które weszły w życie w marcu, także motorower - informuje sejneńska Policja.

Kolejnym kierującym okazał się 28-latek, który wpadł na przekroczeniu prędkości w miejscowości Frącki. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi konfiskata samochodu. Przepadek jest orzekany, kiedy w organizmie kierowcy zawartość alkoholu przekroczy 1,5 promila, kierowca będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających doprowadzi do wypadku drogowego, albo, kiedy nietrzeźwy bądź znajdujący się pod wpływem środka odurzającego wcześniej był już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego.

 

Źródło: KPP w Sejnach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie