16.03.2021

Prawie 10 tys. zł dla szkoły w Bakałarzewie za projekt Stara studnia kwietnych łąk

Gaz - System wspiera ekologiczne projekty. Wśród nagrodzonych w konkursie Spółki znalazły się także podmioty z naszego regionu. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie zajęła pierwsze miejsce w woj. podlaskim,

Fundusz Naturalnej Energii to organizowany przez GAZ SYSTEM program grantowy, który od 11 lat cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów, szkół oraz organizacji pozarządowych. W tegorocznej edycji konkursu do Spółki wpłynęło rekordowe 221 wniosków z prośbą o wsparcie finansowe dla lokalnych inicjatyw ekologicznych. Jury konkursu wybrało 48 projektów, którym przyznano dofinansowanie. Łączna wartość udzielonych grantów wyniosła blisko pół miliona złotych.

XI edycja Funduszu Naturalnej Energii odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu została Fundacja "Za górami, za lasami". Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

Tegoroczna edycja Funduszu Naturalnej Energii koncentrowała się na projektach, których realizacja ma na celu przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatu.  W szczególności zwracano uwagę na wnioski które poruszały tematykę rozwiązywania problemów niedoboru wody oraz wspierania rozwoju alternatywnych źródeł energii.

W XI edycji konkursu Jury nagrodziło 48 projektów, a 3 najlepsze wyróżniło za innowacyjne rozwiązania i kreatywność, przyznając dodatkowe kwoty dofinansowania na rozwój inicjatyw i zakup pomocy dydaktycznych:

I miejsce i 6 tys. zł dla Śląskiego Ogrodu Botanicznego - Związku Stowarzyszeń za projekt Różnorodność leży w naturze - questing w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie,

II miejsce i 5 tys. zł dla Zespołu Szkół Energetycznych im. Gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie za projekt minidomek DSE z platformą solarną,

III miejsce i 4 tys. zł dla Domu Kultury "Idalin" w Radomiu za projekt 3 x E dla wody: ETNO, EDU, EKO.

Laureatami XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii z woj. podlaskiego zostali:

1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie, projekt: „Stara studnia kwietnych łąk” ( nagroda  9800 zł),

2. Szkoła Podstawowa w Obrubnikach, projekt: Woda darem Deszczu,

3. Biblioteka Publiczna w Sokółce, projekt: ZERO WASTE W BIBLIOTECE,

4. Przedszkole Nr 5 w Siemiatyczach "W zaczarowanym lesie", projekt: Ogród czterech żywiołów,

5. Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, projekt: Czysta energia i woda - najcenniejsza przyrody uroda,

6. Przedszkole nr 6 w Suwałkach, projekt: EKO-PRZEDSZKOLAK.

- Jako spółka czujemy się odpowiedzialni za otoczenie przyrodnicze, w którym działamy. Dlatego aktywnie wspieramy lokalne społeczności w inicjatywach na rzecz ochrony środowiska. W tym roku na szczególne wyróżnienia zasłużyły projekty istotne z punktu widzenia edukacji ekologicznej – czyli gra terenowa, mini domki do nauki napędzane energią solarną oraz zajęcia dydaktyczne dot. właściwego i racjonalnego użytkowania wody - powiedziała Iwona Dominiak, rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.

- Cieszymy się, że kolejny raz mamy przyjemność współpracy przy realizacji Funduszu Naturalnej Energii. W tym roku, jak zawsze, poziom merytoryczny projektów jest wysoki. Z kolei pomysły na realizację działań są nie tylko coraz bardziej adekwatne do lokalnych potrzeb środowiskowych i społecznych, ale również aktywizują mieszkańców do wspólnego podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju” - dodała Katarzyna Dytrych, Prezes Zarządu Fundacji „Za górami, za lasami”.

 

Źródło: GAZ-SYSTEM

Na fot: Szkoła w Bakałarzewie Facebook

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5554 4.6474
USD 0.00% 3.8875 3.9661
GBP 0.00% 5.3193 5.4267
CHF 0.00% 4.1829 4.2675
21.09.2021

Kanadyjka

Dodaj nowe ogoszenie