19.02.2024

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz przedstawił swoich kandydatów do Rady Miejskiej, sukcesy i plany

O nowym otwarciu mówił urzędujący od 2010 roku prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i przekonywał na konferencji prasowej, że on i kandydaci jego ugrupowania z podniesionym czołem mogą uczestniczyć w spotkaniach wyborczych z mieszkańcami.

W porównaniu z 12-osobową drużyną, którą prezydent wprowadził do samorządu 5,5 roku temu, teraz na listach jego komitetu Razem dla Suwałk nie znaleźli się najstarsi radni Andrzej Turowski i Stanisław Kulikowski oraz Wojciech Pająk i Adam Ołowniuk, który kandyduje z ugrupowania Wspólne Suwałki . O reelekcję ubiegają się Sylwester Cimochowski, Zbigniew De-Mezer, Krystyna Gwiazdowska, Kamil Klimek, Kamil Lauryn, Zdzisław Przełomiec, Anna Ruszewska i Marek Zborowski-Weychman.

Jak już informowaliśmy w piątek, prezydent zaprosił na swoje listy byłego działacza Prawa Sprawiedliwości, kandydata na prezydenta Suwałk w wyborach 2014 i 2018 roiku Grzegorza Gorlo oraz Mariolę Karpińska, radną klubu PiS obecnej kadencji.

Do Rady Miejskiej kandyduje zastępca prezydenta Roman Rynkowski. Środowisko przedsiębiorców reprezentują m.in. Dariusz Górski, dyrektor Izby Przemysłowo-Gospodarczej, Aneta Szmidt, Beata Jeleniewicz, Marcin Piaścik społeczników – Anna Kumiszcza-Michniewicz, Mariusz Słomiński, Karol Świerzbin, nauczycieli – była wieloletnia dyrektor III LO Alicja Węsierska-Kwiecień, świat kultury – Alicja Andrulewicz, Monika Brezgieł. Przemysław Turowski, aktywnych emerytów – Mieczysława Gajewska.

Najmłodszym kandydatem jest 24-letni Juliusz Błażewicz, student medycyny.    

 

W ciągu minionych 5 lat, jak wyliczał Czesław Renkiewicz, na inwestycje w mieście wydano 450 mln zł. Ku ukończeniu zmierza Trasa Wschodnia, powstała hala Suwałki Arena, bulwary nad Czarną Hańczą ze Starą Łaźnią, ulice osiedlowe. Zmodernizowane zostały  obiekty sportowe w szkołach, Muzeum Konopnickiej, budynek SOK przy Noniewicza, trzy kamienice przy Kościuszki, pokoszarowy budynek przy Sejneńskiej, proces termomodernizacji przeszły wszystkie placówki oświatowe, oświetlenie uliczne wymieniono na LED-owe.  Miasto kupiło 19 autobusów na gaz CNG, miejskie spółki PGO i PEC wzbogaciły się o nowoczesne instalacje.   

W następnej kadencji prezydent chciałby z Radą Miejską doprowadzić do tego, żeby Suwałki były miastem kompletnym, inteligentnym, samowystarczalnym energetycznie. „Nowe otwarcie” ma polegać na szerszym otwarciu na mieszkańców, na kobiety, przedsiębiorców, młodzież. Zatrzymać młodych w mieście, zachęcić ich do powrotu po studiach  pomógłby  program stypendialny, sprzedaż dzialek budowlanych za połowę ceny (więcej szczegółów w fotogalerii).

Program wyborczy komitetu Razem Dla Suwałk – Czesław Renkiewicz ma zostać zaprezentowany 29 lutego.

Zapytany o ocenę ogłoszonych już konkurentów w wyborach prezydenckich – Jacka Juszkiewicza i Karola Korneluka, Czeslaw Renkiewicz poweidziasl, że to doświadczeni radni, znający problemy miasta, z którymi chętnie stanie do debaty.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki 24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
14.04.2024

Hydraulik

14.04.2024

Serwis domowy.

13.04.2024

Kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie