18.03.2021

Próbne egzaminy ósmoklasisty w Kaletniku. W czwartek uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z matematyki

Trwają próbne egzaminy ósmoklasisty. Wczoraj uczniowie pisali test z języka polskiego, jutro zmierzą się z językiem obcym. Chociaż nie są to egzaminy obowiązkowe, prawie wszyscy uczniowie zdecydowali się sprawdzić swoją wiedzę.

Egzamin z matematyki sprawdzał umiejętności ze wszystkich działów tego przedmiotu. Sporo było zadań z geometrii, ale też z pierwiastkowania czy ułamków.

Zdaniem uczniów, egzamin był łatwy, ale tego entuzjazmu nie podzielają raczej nauczyciele.

- Myślę, że po dokładnej analizie wyników, wielu uczniów może czekać niemiłe zaskoczenie. W niektóre polecenia trzeba było się naprawdę dobrze wczytać, nie rozwiązywać zadań w pośpiechu – mówi Justyna Sidorek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaletniku.

Obawia się, że wyniki właściwego egzaminu, który odbędzie się w dniach 25-27 maja, będą niesatysfakcjonujące.

- Uważam, że nauczanie zdalne bardzo zaszkodziło uczniom ostatnich klas szkół podstawowych. W takich szkołach jak nasza – niedużej szkole wiejskiej, dzieci powinny uczęszczać do szkoły jak przed pandemią. Ministerstwo powinno zaufać w tej kwestii dyrektorom – twierdzi dyrektor. - Nauczanie zdalne nie tylko, moim zdaniem, ma negatywny wpływ na naukę, ale jest bardzo szkodliwe dla dzieci, które zostały wyrwane na wiele miesięcy ze środowiska rówieśników. Niektórzy słabsi uczniowie „podciągnęli się” dzięki pomocy rodziców, niektórzy trzymają taki sam poziom, jak w szkole, ale mamy też takie przypadki, że bardzo dobrzy uczniowie na nauczaniu zdalnym kompletnie polegli. Nie mają motywacji. Bo po co się uczyć, jak i tak nie ma powrotu do szkoły, nie ma kontaktu z grupą rówieśniczą? Jesteśmy naprawdę pełni obaw – tłumaczy dyrektor.

Niektórzy uczniowie mają problem z internetem. Są miejscowości, w których działa on bardzo wolno. Spotkania online zawieszają się lub uczeń jest „wyrzucany” z połączenia.

Także wybór szkoły średniej jest o wiele trudniejszy niż w minionych latach. Nie ma w tym roku szkolnym tak zwanych targów szkół, czy wycieczek do szkół ponadpodstawowych.

- Naszą szkołę wiosną zawsze odwiedzały różne delegacje. Teraz opowiadają o swoich placówkach online, ale wykłady i prezentacje przez internet to zupełnie co innego. Uważam, że dla dzieci  to zmarnowany rok – podkreśla dyrektor.

W Szkole Podstawowej w Kaletniku w tym roku szkolnym uczy się 17 ósmoklasistów.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.12.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe ogoszenie