26.05.2023

Projekt Odlotowe Babucie. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazują, że każdy jest potrzebny

W czwartek, 25 maja, w ogrodach Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Suwałkach odbył się finał projektu pt. „ Odlotowe Babucie”, realizowanego przez członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach wraz z uczestnikami warsztatów Terapii Zajęciowej TPD.

Projekt realizowany był od marca br. w ramach konkursu UTW  dla Społeczności  Towarzystwa Inicjatyw Twórczyc w Warszawie.  Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację tego przedsięwzięcia w ramach  grantu.

- Projektowi przyświecało hasło „Czuć się potrzebnym dla drugiego człowieka.” Jednocześnie członkowie UTW chcieli przeciwdziałać izolacji grupy młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, zapewnić im poprzez wspólną pracę  poczucie bezpieczeństwa i wsparcie.  W marcu wspólnie powitano  wiosnę z Marzanną,  w kwietniu  został sprzątnięty ogród  w ramach Święta Ziemi  i założono „Zakątek ziołowo kwiatowy.” Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej mają obecnie możliwość korzystania z nowalijek, które sami posadzili i pielęgnowali. Ponadto młodzież z  Odlotowymi Babuciami nauczyła  się piec pierniczki i przygotowywać ziołowe  zdrowotne koktajle - informuje Maria Lauryn.

Z okazji Dnia Matki  została w ogrodzie wystawiona sztuka teatralna pt.” Na straganie” w reżyserii Bożenny Maskowicz w wykonaniu sekcji teatralno kabaretowej UTW UNIWERSALNI i młodzieży. Młodzież swoim mamom wręczyła kwiaty i złożyła życzenia. Zabawy, śmiechu oraz radości rodziców  nie sposób opisać. Barwne i dowcipne kostiumy owoców i warzyw  podkreślały efekty inwencji twórczej międzypokoleniowego zespołu. Całemu przedsięwzięciu  towarzyszyła wizyta tutorki Doroty Ogrodzińskiej, która wizytowała realizację projektu. Cel został osiągnięty  - jak powiedziała jedna z członkiń UTW: „ dzisiaj czuję się bardzo szczęśliwa i potrzebna innym.”

 

Zdjęcia: Teresa Wysocka - Kluczny

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.06.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
06.06.2023

Koszenie trawy!!!

06.06.2023

Pomoc kuchenna

Dodaj nowe ogoszenie