17.03.2015

Puchary i premie w Lidze Bowlingowej. Szósta edycja już za nami [zdjęcia]

Drewtark Sejny, Eltechbiur oraz Oil Transfer Development to najlepsze ekipy zakończonej Pink Bowling League. Triumfatora poznaliśmy tydzień temu, ale walka o podium trwała do samego końca.

Drugą pozycję w pięknym stylu wywalczyli zawodnicy Eltechbiuru przy okazji ustanawiając nowy rekord Ligi, który obecnie wynosi 817 punktów. O ostatnie miejsce na "pudle" walczyły dwie ekipy, które zgodnie wygrały swoje pojedynki. O trzecim miejscu decydowały "małe punkty" których wiecej na swoim koncie miała drużyna Oil Transfer Development. Róznicą 22 małych punktów wyprzedziła czwartą w tabeli Sudowię.

Po ostatnim rzucie kończącym sportowe zmagania przyszedł czas na podliczenie punktacji końcowej oraz wyników indywidualnych. Poniżej najlepsze trzy średnie ze wszystkich kolejek ligi:

Ela Chodorowska - 152,54

Wszystkie drużyny otrzymały oryginalne puchary oraz dyplomy. Przed uhonorowaniem pierwszych trzech, wręczone zostały wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem ligi został Stanisław Poświatowski, a najlepszą zawodniczką Anna Szydłowska. Otrzymali oni puchary oraz nagrody, które ufundowała stacja paliw Oil Transfer Development. Doceniona została najlepiej dopingująca ekipa. Została nią po raz kolejny drużyna Stylu Kuchnie, która w "swoim stylu" podziękowała wszystkim lampką szampana. Wyróżniliśmy również najsympatyczniejszą zawodniczę. Krystyna Żuchowska w blasku fleszy i gromkich braw odebrała puchar i upominki od organizatorów. Ostatni rekordowy wynik zawodników Eltechbiuru oraz najwyższy wynik indywidualny Krzysztofa Grzymkowskiego /296 pkt./ doceniła Stacja Paliw Oil Transfer Development która nagrodziła wszystkich bonem na paliwo w wysokości 100 PLN.

Po wyróżnieniach indywidualnych przyszedła czas na medalistów szóstej edycji Ligi Bowlingowej. Na podium kolejno pojawiały się drużyny:

Oil Transfer Development w składzie: Marek Wołągiewicz, Stanisław Poświatowski, Wojciech Górski, Bartłomiej Żuchowski.

Eltechbiur: Tomasz Żukowski, Robert Chodorowski, Karol Poklikajew, Hubert Firkowski, Krzysztof Chałko

Drewtark Sejny w składzie: Lilla Frydrych, Anita Szulc, Wiesław Frydrych, Sławomir Raczkowski, Józef Zawadzki.

Zwycięzcy w rytmach "We are the champions" odebrali efektowny puchar, dyplom okolicznościowy, oraz nagrodę finansową w kwocie 1200 PLN. Liga odbyła się pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałki.