11.09.2016

Rafał Czuper w finale Paraolimpiady w Rio 2016

Co najmniej srebrny medal i tytuł wicemistrza Paraolimpiady w Rio de Janeiro 2016 ma już Rafał Czuper. Mieszkający w Raczkach, reprezentujący barwy Startu Białystok, tenisista stołowy na wózku we wtorkowym finale zmierzy się z Francuzem Fabienem Lamiraultem.

W drodze do finału 28-letni Polak pokonał po 3:0 Brazylijczyka Iranildo Conceicao, Chinczyka Gao Yanminga i Słowaka Martina Ludrovskiego. Na opór, i to poważny trafił dopiero w pófinale. Po morderczym, trwającym 40 minut pojedynku, Rafał wygrał 3:1 (8:11, 11:3, 12;10, 12;10) z Francuzem Stephane'm Molliensem.

Wtorkowy finał w klasie 2 zaplanowano na 21.00 polskiego czasu. Fabien Lamirault jest aktualnym mistrzem świata i Europy. Ten ostatni tytuł zdobył po wygranej w finale 3:1 właśnie z Rafałem Czuprem.

W niedzielę srebrny medal, pierwszy w tenisie stołowym, a szósty w Rio dla Polski, wywalczyła Krystyna Siemieniecka. Biało-czerwoni mają szanse jeszcze na trzy krążki, bowiem w finałach wystąpią również Natalia Partyka, Patryk Chojnowski i wspomniany już Rafał Czuper.