12.04.2024

Sejny. Malował symbol Z na plakatach wyborczych

Sejneńscy kryminalni zatrzymali sprawcę zniszczenia banerów wyborczych. 64-latek na 15 plakatach namalował sprayem symbol "Z", który jest uznany jako wspierający agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Łącznie, w ten sposób dokonał zniszczenia 15 banerów.

Kryminalni z Sejn zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie banerów wyborczych. Do zdarzenia doszło podczas tegorocznych wyborów samorządowych. Mężczyzna sprayem, na kilku plakatach wyborczych należących do różnych komitetów wyborczych, namalował symbol "Z", który jest uznany jako wspierający agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Łącznie, w ten sposób dokonał zniszczenia 15 plakatów.

Na podstawie nagrań kamer monitoringu mundurowi ustalili rysopis sprawcy. Wytypowali osobę, która mogła stać za tymi czynami. Okazało się, że 64- latek wszystko zaplanował wcześniej.Ustalił, gdzie dokładnie rozwieszone są bilbordy i w nocy z soboty na niedzielę, wsiadł w samochód i jeżdżąc, z miejsca na miejsce, malował na wytypowanych bilbordach symbol "Z". Łącznie odwiedził 6 różnych lokalizacji.Po wszystkim, jakby nigdy nic, wrócił do domu.

Gdy policjanci zapukali do jego drzwi, nie spodziewał się zupełnie ich wizyty. Był zaskoczony i arogancki. Nie chciał wpuścić funkcjonariuszy do domu. Szybko jednak okazało się, że ustalenia mundurowych potwierdziły się. W mieszkaniu 64-latka policjanci znaleźli nakrętkę od spray’a, fragmenty plakatów wyborczych z namalowanym symbolem "Z" oraz ubrania pasujące do tych, które nagrały kamery. 64-latek przyznał się do namalowania symbolu "Z" na łącznie 15 banerach wyborczych, za co usłyszał zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za stosowanie, używanie lub propagowanie symboli lub nazw wspierających agresję Rosji na Ukrainę grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają również zakres odpowiedzialności mężczyzny związany ze zniszczeniem mienia, za które także odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Sejnach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.21.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
20.05.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie