01.12.2023

Słobódka. Światowy Dzień Pluszowego Misia [zdjęcia]

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Gminna Biblioteka Publiczna w Słobódce wraz z grupami przedszkolnymi (3,4,5-latki) i Odziałem Przedszkolnym (0a i 0b) Szkoły Podstawowej w Słobódce w dniach 23-28 listopada zorganizowała wspólne świętowanie tej maskotki.

Zajęcia rozpoczęto od przedstawienia historii pluszowego misia oraz prezentacji słynnych misiów (Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Coralgol, Miś Yogi). Zorganizowano i zaprezentowano dzieciom wystawę książek, których bohaterami są misie. Każdego dnia czytane były historie misiów lub wierszyki o misiach, niedźwiadkach.

Mając na uwadze fakt, że misie są ulubionymi przytulankami dzieci i bohaterami bajek, każdy mógł przynieść ze sobą swojego ulubieńca . Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Oglądali film o Misiu Uszatku, układali misiowe puzzle i wyklejali misiową wydzierankę oraz wykonali jego portret różnymi technikami plastycznymi, z których powstała piękna wystawa. Delektowanie się misiowym przysmakiem – miodem z lokalnej pasieki, uczestniczyli w zabawie polegającej na nakarmieniu bardzo głodnego misia, na końcu czekał ich słodki poczęstunek. Każdy z uczestników otrzymał dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, a także kolorowy balonik.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich nauczycielom za zaangażowanie w biblioteczne przedsięwzięcie i zapraszamy do wypożyczania książek przybliżających nas do świata misiowych przygód.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Ogórkis oraz Panu Patrykowi Pieczulis za organizację przedsięwzięcia

Wioleta Balczun

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie