13.01.2020

Stacja Pogodne Suwałki razem z WOŚP. Morsowanie i bieganie [zdjęcia]

Moc atrakcji czekała na suwalczan, którzy w niedzielne popołudnie zdecydowali się przybyć nad zalew Arkadia i zatrzymać się na „Stacji Pogodne Suwałki”. To właśnie tam odbyła się IV edycja wydarzenia, które grało wspólnie z 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W samo południe, po intensywnej rozgrzewce przeprowadzonej przez Andrzeja Gajewskiego, lidera grupy morsów Aktywersi, ponad 150 osób weszło do zimnej wody zalewu Arkadia. Z zaproszenia do kąpieli odpowiedziały morsy z Bakałarzewa, Olecka, Sejn, Krasnopola oraz Augustowa. Na zakończenie kąpieli każdy z morsów mógł się rozgrzać zanurzając się w ... ruskiej balii.

Po morsach przyszła kolej na biegaczy i chodziarzy. Blisko 200 osób stanęło na starcie biegu karnawałowego „Zimowa piątka” na dystansie ok. 5 kilometrów oraz marszu Nordic Walking pn. „Pogodne Suwałki”. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Tadeusz Walendykiewicz, natomiast wśród Pań Joanna Derencz. Dwie równorzędne nagrody główne za najoryginalniejsze przebrania Aleksandra Bieryło oraz Paula Słowikowska.  Warto zaznaczyć, iż konkurencje sportowe miały charakter charytatywny, a cała kwota zebrana podczas zapisów została przekazana na poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Moc atrakcji w Suwałki Arenie

Dalsza część wydarzenia przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena. Już od godziny 13:30 Suwalczanie licznie ruszyli do stoisk przygotowanych przez partnerów, aby wziąć czynny udział w prowadzonych zajęciach oraz podstawowych badaniach zdrowia.

Wszystkie stoiska cieszyły się dużą popularnością. Sekcja bokserska OSiR prowadziła treningi sportów walki, chętni mogli wziąć udział również w krótkich sparingach. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla najmłodszych odbywały się w sekcji Football Baby oraz Socatotts.

Ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników cieszyła się strefa przygotowana przez Braci Jaćwieży oraz Pszczółkę Maję. Tutaj dominowały zabawy na „dmuchańcach” oraz strefa animacji (m.in. malowanie twarzy, skręcanie balonów etc.).

Na brak uczestników nie narzekali też amatorzy gier planszowych, dla których specjalną strefę przygotowanli Mroczne Bractwo oraz klocków Lego, którą zorganizowało MidiCentrum.

Amatorzy modelarstwa, zwłaszcza lotniczego mogli wykonać model samolotu oraz sprawdzić jego właściwości aerodynamiczne na stoisku sekcji modelarstwa lotniczego OSiR.

Bezpłatne pomiary ciśnienia i działania edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy prowadzili studenci pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prof. E. Szczepanika w Suwałkach, a na badania wzroku zaprosił Salon Okulistyczny Dr Marchewkakandydatów na dawców komórek macierzystych i szpiku .

Rejestrację Fundacja zainteresowane osoby mogły zapisać się do rejestru dawców ratujących życie komórek macierzystych i szpiku kostnego prowadziła Fundacja DKMS.

Klasyfikacja „Zimowa piątka”

Kobiety:

1. Joanna Derencz (Gołdap)

2. Izabela Barwicka (Suwałki)

3. Magdalena Bielawska (Augustów)

Najlepsza Suwalczanka: Izabela Barwicka

Mężczyźni:

1. Tadeusz Walendykiewicz (Suwałki)

2. Tomasz Polewarczyk (Łyse)

3. Grzegorz Kulczyniec (Olecko)

Najlepszy Suwalczanin: Walendykiewicz Tadeusz

Oryginalny strój podczas biegu:

1. Aleksandra Bieryło oraz Paula Słowikowska

2. Karol Kolenkiewicz

3. Krzysztof Wandzioch

Marsz Nordic Walking „Pogodne Suwałki”

Kobiety:

1. Celina Kruszniewska

Mężczyźni:

1. Stefan Dojnikowski

 OSiR Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3925 4.4813
USD 0.00% 3.9791 4.0595
GBP 0.00% 4.8884 4.9872
CHF 0.00% 4.1100 4.1930
01.06.2020

SZUKAM PRACY

Dodaj nowe ogoszenie