26.10.2021

Stadion i hala przy SP 5 i basen przy SP 10 za dwa lata, boiska przy SP 2 i SP 7 za rok

Jak już wczoraj informowaliśmy, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Miasto Suwałki otrzymało kwotę 29 898 000 zł na projekt pn. „Kompleksowa poprawa ogólnodostępnej infrastruktury sportowej Miasta Suwałki”.

Dzięki temu w Szkołach Podstawowych nr 2, 5, 7 i 10 zostaną wykonane remonty istniejących obiektów sportowych. Szczegóły w tej sprawie przekazali na konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Jarosław Zieliński Poseł na Sejm RP.

Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano w w Szkole Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz- Kowalskiego z uwagi na to, że ta placówka będzie jednym z beneficjentów dofinansowania.

 - Cieszę się, że do Suwałk trafi tak duża kwota, która pozwoli na poprawę szkolnej infrastruktury sportowej. Te inwestycje posłużą setkom dzieci z Suwałk – mówił w swoim wystąpieniu Jarosław Zieliński podkreślając swoje zaangażowanie przy staraniach o przeznaczenie tych pieniędzy dla Miasta Suwałki.

W przypadku każdej ze szkół zaplanowane inwestycje są o tyle ważne, że dotyczą obiektów wyłączonych z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

- Szkoły Podstawowe 2 i 7 będą mogły liczyć na remont i wymianę nawierzchni sztucznych boisk. Te dwie inwestycje planujemy zrealizować już w przyszłym roku. Dłużej potrwają prace w szkołach nr 5 i 10. W przypadku tej pierwszej wybudujemy od podstaw nowoczesny stadion z boiskiem piłkarskim oraz odremontujemy cały blok sportowy. W  „dziesiątce” prace obejmą cały basen z zapleczem. Myślę, że te inwestycje zostaną rozłożone w czasie na co najmniej 2 lata. Jesteśmy do nich przygotowani. Przetargi są już w trakcie oraz będą niebawem ogłoszone kolejne  mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, dziękując za przyznane dofinansowanie Premierowi RP wraz z Rządem oraz za pomoc Posłowi Jarosławowi Zielińskiemu.

W konferencji prasowej wzięli udział również dyrektorzy ww. szkół. – Te inwestycje polepszą warunki kształcenia w naszych szkołach. Cieszę się bo długo czekaliśmy na ich realizację. Dla nas jako dyrektorów szkół to bardzo dobra informacja – powiedział Adam Kowalski, dyrektor SP5.

Co dokładnie zostanie wykonane?

  • SP nr 2: remont nawierzchni boiska obejmujący prace rozbiórkowe starej nawierzchni i zniszczonego wyposażenia, wykonanie nowej nawierzchni z trawy sztucznej, dostawa i montaż nowego wyposażenia  w postaci bramek, ławek, siatek, piłkochwytów, koszy.

 

  • SP nr 5 budowa obejmie boisko do piłki nożnej z trawy syntetycznej, bieżnię, boiska do piłki plażowej, 2 skocznie, rzutnię, zaplecze sanitarno-szatniowe, ogrodzenie terenu, trybuny , oświetlenie terenu. Przebudowie i remontowi zostanie poddany także istniejący blok sportowy (2 duże i 2 małe sale gimnastyczne i sala do zajęć korekcyjnych wraz z zapleczem szatniowym).

 

  • SP nr 7: remont nawierzchni boiska obejmuje prace rozbiórkowe starej nawierzchni i zniszczonego wyposażenia, wykonanie nowej nawierzchni z trawy sztucznej, dostawa i montaż nowych paneli istniejącego ogrodzenia , dostawa nowego wyposażenia  w postaci bramek, siatek, piłkochwytów.

 

  • SP nr 10: kompleksowy remont basenu wraz z przebudową zaplecza szatniowo-sanitarnego i pozostałej infrastruktury.

 

Źródło: UM Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie