09.01.2016

Studniówki 2016 czas zacząć! W sobotę bal II LO i

Piękne kreacje i fryzury, ekskluzywna oprawa i polonez. Styczeń to czas studniówek. Jak sama nazwa wskazuje, powinny się one odbywać sto dni przed maturą, czyli 31 stycznia. Suwalskie szkoły zarezerwowały sobie kolejne weekendy. Podobnie jak w ubiegłym roku, prawie wszystkie suwalskie studniówki odbędą się w Centrum Bankietowym Astoria przy ul. Hubala.

Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego na balu studniówkowym będą się tam bawić już w najbliższą sobotę, 9 stycznia.

- Mam nadzieję, że tym razem nie zabraknie prądu – żartuje Zbigniew Pawłowski, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach.

To, że w ubiegłym roku maturzyści tej szkoły bawili się przy dźwiękach muzyki granej z samochodu, stało się medialną sensacją nie tylko w regionie, ale również w całej Polsce.

- Ubiegłoroczna studniówka przeszła do historii, ale ja się na przykład bardzo mocno zestresowałem tym zdarzeniem. Odpowiadaliśmy jednak za bezpieczeństwo około 150 uczniów – opowiada Pawłowski.

W tym roku w II LO maturę będzie zdawać około 140 uczniów.

- Na pewno będą jakieś niespodzianki. W ubiegłym roku zaskoczyli nas chłopcy. Co się wydarzy w sobotę, zobaczymy – dodaje zastępca dyrektora.

W sobotę, 16 stycznia w Astorii odbędzie się studniówka III Liceum Ogólnokształcącego. W III LO do matury przystąpi 160 osób. Dzień wcześniej, przy Hubala odbędzie się studniówka uczniów Zespołu Szkół nr 6. W pierwszą sobotę ferii zimowych, czyli 23 stycznia, na studniówkach bawić się będą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Ci pierwsi także w Astorii, ci drudzy, podobnie jak w latach ubiegłych - „u siebie”. W tym roku szkolnym w trzecich klasach I LO uczy się 142 uczniów. Nie wiadomo, czy wszyscy zdecydują się wziąć udział w wielkim balu.

Zabawa rozpocznie się o 19.00. A do której potrwa? To już zależy od uczestników balu. Andrzej Kaszkiel, dyrektor I LO, nie ma wątpliwości, że uczniowie będą się bawić spokojnie i nie martwi się o stan szkoły po wielkiej imprezie. Garnitury i wieczorowe suknie przecież zobowiązują.

- Będzie to już czwarta studniówka w szkole. Każdy rocznik stara się zachowywać jak najlepiej. Mam bardzo pozytywne doświadczenia – podkreśla.

Wszystkie klasy ćwiczą poloneza już od listopada.

- Każdy polonez mnie bardzo zaskakuje i zachwyca. Od kilku lat nie jest już tak, że wszystkie klasy tańczą poloneza razem. Owszem, studniówkę rozpoczniemy polonezem odtańczonym przez dyrekcję szkoły, nauczycieli i przedstawicieli klas, ale potem każdy z sześciu oddziałów zaprezentuje własny układ. Uczniowie starają się, aby ich występ był niepowtarzalny, dlatego korzystają z usług profesjonalnych choreografów – tłumaczy dyrektor Kaszkiel.

Studniówki organizują rodzice maturzystów i to oni decydują, jaki zespół czy DJ będzie zabawiał młodzież, wybierają menu i dekoracje i oczywiście – za wszystko płacą. A koszt studniówkowego balu, ubrań, butów, dodatków, fryzjera, kosmetyczki, wynajęcia sali, kamerzysty, DJ-a lub zespołu, fotografa, kateringu, to wydatek niemały, bo sięgający ponad tysiąca złotych.

- Hitem tego roku są garnitury slimowane, inaczej taliowane. Największym zainteresowaniem cieszą się granatowe. Garnitur kosztuje od 399 do 599 złotych – mówi Aneta Zabłocka ze sklepu odzieżowego Mikkon w Arkadii.

Do tego dochodzi muszka, z musznikiem  - 26 zł. W tym roku króluje czerwień.

- Zdarza się też, że wszyscy maturzyści z jednej klasy zamawiają muszki w tym samym kolorze. Wtedy mogą liczyć na specjalne zniżki – dodaje sprzedawczyni.

Trzy czwarte dziewcząt wybiera długie suknie wieczorowe.

- Gusta są najróżniejsze. Dziewczęta wybierają za całej palety barw – od granatu, chabrowego, po czerwień i jasne pastele. Za długa suknię trzeb zapłacić od 180 do 300 zł, za krótką – 120-150 zł – mówi Agnieszka Fiodorow ze sklepu POLA w Suwałkach.

O ile panowie lubią ubrać się podobnie, o tyle w przypadku pań nie ma chyba nic gorszego na imprezie, niż widok koleżanki w takiej samej sukience. Maturzystki znalazły na to sposób – zdjęcia zakupionych sukienek publikują na profilach Faceboock’owych.

Zgodnie ze studniówkowymi przesądami panie powinny mieć na balu czerwoną bieliznę. Do matury nie powinno się też obcinać włosów, bo w ten sposób „obcina się wiedzę”.

- Czas po studniówce to już ostatnia prosta do matury – mówi Zbigniew Pawłowski. - Po rozluźniającej przerwie świątecznej i studniówce, maturzyści naprawdę muszą już zacząć ciężko pracować – podkreśla.

Tym bardziej wszystkim suwalskim maturzystom życzymy wspaniałej zabawy studniówkowej!

 (just)

udostępnij na fabebook
07.01.2016, 21:32:08

ooooooo

W tą sobotę również bawi się Zespół Szkół nr.4!

07.01.2016, 18:05:00

ekonomistka

Ekonomiak też się bawi, nie tylko II LO!

07.01.2016, 14:23:15

IVLO

Maturzyści IV Liceum Ogólnokształcącego będą się bawić sobotę, 23 stycznia.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.08.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.72% 4.4819 4.5725
USD 1.76% 4.1058 4.1888
GBP 1.15% 5.0787 5.1813
CHF 0.92% 4.2348 4.3204
07.04.2020

działka ROD Malwa

Dodaj nowe ogoszenie