21.11.2020

Sukcesy Beciaków na Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Białymstoku [wideo]

Młodzi suwalczanie – podopieczni studia wokalnego Beciaki Marka Zborowskiego - Weychmana, wzięli udział w VII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku.

Sebastian Walento i Maja Kałęka zajęli pierwsze dwa miejsca w swojej kategorii wiekowej, Natalia Ambrosiewicz otrzymała wyróżnienie.

Uwagę jury przykuli również wykonawcy z Rutki-Tartak i Słobódki.

Była to pierwsza edycja przeglądu rozstrzygana i podsumowywana w trybie online. Uczestnik przygotowywał do prezentacji jeden utwór wykonany a cappella lub z akompaniamentem dowolnych instrumentów. W przeglądzie mogli wziąć udział soliści ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek pozaszkolnych województwa podlaskiego. Głównym przesłaniem przeglądu jest popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Komisja w składzie: Barbara Kornacka – instruktor muzyki MDK w Białymstoku, Zdzisława Paulińska – instruktor muzyki MDK w Białymstoku, Justyna Jabłońska – instruktor muzyki MDK w Białymstoku, przyznała następujące nagrody:

W kategorii I - uczniowie klas I-III szkół podstawowych

 NAGRODY:

I miejsce- Martyna Kuc ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku, opieka artystyczna Ewa Gutowska,

II miejsce - Dominik Zinkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, opieka artystyczna Kinga Cieszkowska,

III miejsce- Julia Abijska ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, opieka artystyczna Kinga Cieszkowska.

WYRÓŻNIENIA:

- Agata Obuchowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rutce-Tartak, opieka artystyczna Beata Szyszko- Anzulewicz,

- Szymon Matwiejuk z Ignatek - Osiedla, opieka artystyczna Katarzyna Matwiejuk,

- Dominika Szabłowska z Konarzyc, opieka artystyczna Anna Szabłowska,

- Antonia Domanowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku, opieka artystyczna Dorota Kunda,

- Joanna Leszczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie, opieka artystyczna Elżbieta Granacka,

- Sandra Fronczyk z Białegostoku.

W kategorii II - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych

 NAGRODY: 2 równorzędne I miejsca: 

I miejsce - Aleksander Chomaniuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białymstoku, opieka artystyczna Grażyna Siwerska-Mandziuk,

I miejsce Izabela Pietroczuk z Hajnowskiego Domu Kultury, opieka artystyczna Marta Gredel- Iwaniuk.

2 równorzędne II miejsca:

- II miejsce - Julia Bajkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie, opieka artystyczna Elżbieta Granacka,

-  II miejsce- Zofia Borowska ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku, opiekun artystyczny Paulina Sakowicz.

2 równorzędne III miejsca:

- III miejsce – Filip Korolczuk ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich w Gródku, opieka artystyczna Cezary Kunda, - III miejsce - Jan Rogożyn z Białegostoku, opieka artystyczna Lena Rogożyn.

WYRÓŻNIENIA: Aleksander Szymański z Łomży, opieka artystyczna Renata Szymańska,  Amelia Grygutis ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, opieka artystyczna Beata Szyszko - Anzulewicz, Daria Anzulewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Rutce- Tartak, opieka artystyczna Beata Szyszko- Anzulewicz, Martyna Wysocka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie, opieka artystyczna Anna Piekut.

W kategorii III - uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych:

NAGRODY:

I miejsce – Sebastian Walento ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach, opieka artystyczna Marek Zborowski - Weychman

 

II miejsce - Maja Kałęka ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach, opieka artystyczna Marek Zborowski - Weychman, 

 

III miejsce – Anna Lubińska z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku, opieka artystyczna Piotr Cieślak.

WYRÓŻNIENIA:

- Malwina Leszczyńska ze Stawisk, opieka artystyczna Emilia Leszczyńska,

- Maria Jabłońska ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. dr Ireny Białówny w Białymstoku, opieka artystyczna Grażyna Siwerska - Mandziuk,

- Alicja Groszfeld ze Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu, opieka artystyczna Damian Krawczewski.

W kategorii IV - uczniowie szkół ponadpodstawowych:

NAGRODY: 

I miejsce - Maria Sawicka z Białegostoku, opieka artystyczna Anna Sawicka,

2 równorzędne II miejsca:

II miejsce - Maja Dąbrowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku, opieka artystyczna Aneta Kaliściak,

II miejsce - Patrycja Bożewicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie, opieka artystyczna Dorota Prokop,

2 równorzędne III miejsca: 

III miejsce – Julia Borowik z Białegostoku, opieka artystyczna Ewa Borowik,

III miejsce – Oliwia Moczydłowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie, opieka artystyczna Jarosław Moczydłowski.

WYRÓŻNIENIA:

- Anna Prymaka z XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku, opieka artystyczna Ewa Głażewska-Kalenik, 

- Izabela Anna Wyszyńska z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku, opieka artystyczna Aneta Kaliściak,

- Izabela Karczewska z Hajnowskiego Domu Kultury, opieka artystyczna Marta GredelIwaniuk,

- Marta Fadrowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. G. Piramowicza w Augustowie, opieka artystyczna Bożena Bendig, 

- Natalia Ambrosiewicz z Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach, opieka artystyczna Marek Zborowski-Weychman,

- Natalia Nosorowska z Białegostoku.

 

 

W poniedziałek, 30 listopada, będzie można obejrzeć multimedialne podsumowanie konkursu.

Organizatorami przeglądu były Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Fundatorem nagród Podlaski Kurator Oświaty.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Lech II Poznań


Wigry Suwałki

28.11.2020
13:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4282 4.5176
USD 0.00% 3.7429 3.8185
GBP 0.00% 4.9482 5.0482
CHF 0.00% 4.1007 4.1835
27.11.2020

Zatrudnię

Dodaj nowe ogoszenie