03.05.2021

Suwałki Blues Festival 8-11 lipca 2021. Czternasta edycja z gwiazdami z Polski, Norwegii i Litwy

Bez międzynarodowych sław z USA i Wielkiej Brytanii, ale ze znanymi zespołami i solistami bluesowymi i rockowymi z naszego kraju, Norwegii i Litwy po rocznej przerwie ma się odbyć Suwałki Blues Festival. Jest nadzieja, że restrykcje pandemiczne będą już niewielkie.

- Nie wiemy jeszcze, jakie obostrzenia, ograniczenia dotyczące 14. edycji Suwałki Blues Festival będą obowiązywać, ale byłoby źle, gdybyśmy drugi rok z rzędu tej imprezy nie przeprowadzili - mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - Największe międzynarodowe gwiazdy poodwoływały trasy koncertowe lub ryzyko podpisywania z nimi umów i wypłacania zaliczek było za duże. Festiwal na pewno nie będzie taki, do jakiego przyzwyczailiśmy suwalczan oraz tysięcy gości z kraju i zagranicy, ale będzie. Mamy zamiar  zorganizować go w dniach 8-11 lipca 2021 r.

Oprócz pieniędzy z budżetu miasta i pozyskanych od sponsorów, Suwalski Ośrodek Kultury już w ubiegłym roku  pozyskał ponad półtora miliona złotych (354 445,63 Euro) z Mechanizmu Finansowego EOG na realizację Suwałki Blues Festival 2021. Partnerem SOK w projekcie nazwanym „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk” jest Fundacja Notodden Blues Festival z zaprzyjaźnionego z Suwałkami norweskiego miasta Notodden. 

-  Będzie to wyjątkowa edycja poświęcona artystycznej współpracy polsko-norweskiej, podczas której planowana jest m.in. organizacja 26 koncertów bluesowych w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich, konkurs Polish Blues Challengewarsztaty dla młodzieży z udziałem profesjonalnych muzyków z Polski i Norwegii, zakończony wspólnym koncertem. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych festiwalowiczów z animacjami i zabawami - informują organizatorzy.

Na program imprezy i line-up, listę uczestników trzeba jeszcze poczekać. Muzycy z trzech państw wykonujący własne i światowe przeboje to już duży magnes dla spragnionych koncertów na żywo fanów bluesa i rocka. Z polskich gwiazd na Suwałki Blues Festivalu oklaskiwaliśmy m.in. Dżem, TSA, Organka, Voo Voo czy Martynę Jakubowicz. Konkurs Polish Blues Challenge wygrywali w Suwałkach tak rozchwytywani dzisiaj artyści jak Sosnowski, Smooth Gentelmen czy Kraków Street Band. Jeżeli nie dojdzie do żadnego  kataklizmu, otwarte będą restauracje i puby, które zapewne zaproszą na śniadania bluesowe i koncerty klubowe. 

Fot. Archiwum Suwalki24.pl Marta Orłowska 

 

 

 

SBF 2021 realizowany jest w ramach projektu pn.: „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk” przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG

 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie