13.05.2022

Suwałki. Nowy chodnik na ul. Kawaleryjskiej [zdjęcia]

Nowy chodnik pojawił się na kolejnym fragmencie ul. Kawaleryjskiej. Od połowy kwietnia trwał remont ciągów pieszych oraz zjazdów po stronie wschodniej ww. ulicy na odcinku od ul. Kosynierów do ul. Powstańców Wielkopolskich.

Roboty drogowe wzdłuż kolejnego fragmentu ul. Kawaleryjskiej to realizacja zadań w zakresie remontów zapisanych w tegorocznym budżecie oraz kontynuacja działań realizowanych na tej ulicy w ubiegłym roku, które zostały wstrzymane ze względu na warunki atmosferyczne. Wówczas odnowiono chodniki po wschodniej stronie ww. ulicy na fragmencie od skrzyżowania z ul. Partyzantów do ul. Kosynierów. Teraz pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach wykonali do prace na kolejnej części.

Nowy chodnik podniesie komfort i bezpieczeństwo poruszania się wzdłuż ulicy Kawaleryjskiej. Wykonane prace drogowe wpłyną również na poprawę estetyki tego obszaru miasta.

Roboty drogowe dotyczą remontu 200 mb odcinka o powierzchni około 700 m2. Wymianie uległa nawierzchnia chodników oraz zjazdów z płytek i bloczków betonowych. Nowy chodnik wykonano z kostki typu polbruk, a na całej długości remontowanego chodnika wykonawca wymienił także krawężniki. W miejscach. gdzie chodniki wykonane są z kostki typu polbruk, planowane są punktowe naprawy lokalnych zapadnięć nawierzchni. Zastosowanie kostki typu polbruk zapewni spójność architektoniczną z przyległymi ulicami oraz z wcześniej wyremontowanym odcinkiem drogi.

Kolejnym etapem zaplanowanych działań jest remont chodników i zjazdów na ul. Kawaleryjskiej po stronie zachodniej na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Kosynierów na takich samych zasadach jak po stronie wschodniej.

 

Źródło: ZDiZ

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.30.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6350 4.7286
USD 0.00% 4.3992 4.4880
GBP 0.00% 5.3758 5.4844
CHF 0.00% 4.5948 4.6876
Dodaj nowe ogoszenie