15.11.2023

Suwałki. Wraca sylwester miejski, na jarmark świąteczny do Plazy, wigilia miejska w hali OSiR

Miasto przygotowało na najbliższe tygodnie szeroką ofertę imprez kulturalno-sportowo-rekreacyjnych. To co wydarzy się w Suwałkach w najbliższym czasie zaprezentowano w środę, 15 listopada podczas konferencji prasowej.

- To są niektóre przygotowane przez miejskie jednostki wydarzenia. Staramy się by kalendarz imprez był jak najbardziej urozmaicony i dostosowany do możliwości finansowych naszego miasta. Po przerwie wracają takie  wydarzenia jak sylwester miejski. Inne dobrze znane propozycje jak jarmark świąteczny odbędą się w zupełnie nowym wydaniu – mówił prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami.  
 
Prezentujemy Państwu jedynie wycinek wydarzeń, które zaplanowano na najbliższe tygodnie.
 
26.11 Koncert z Kwartalnikiem Twój Blues JAMIAH ROGERS (USA)
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00, biletowany
26 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi amerykański artysta JAMIAH ROGERS (Chicago, USA) w ramach czesko-polskiej trasy koncertowej.     
Jamiah ma na koncie jeden solowy album, „Blues Superman” (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa. Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: „Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!”
 
29.11 Koncert VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00, biletowany
Lata 90. to fantastyczny czas dla muzyki. Dziewiczy wówczas teren zapełniony został pięknymi piosenkami, które zagościły w naszych duszach. Varius Manx króluje na polskich parkietach od lat 90. Wszyscy tańczyliśmy w tamtym czasie do takich piosenek jak „Ruchome piaski”, „Kiedy mnie malujesz” czy „Wolne ptaki”.

6.12 Rozświetlenie Choinki Miejskiej
Plac im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, godz. 17.00, wstęp wolny
Podczas rozświetlenia Choinki miejskiej i dekoracji świątecznych na placu Marii Konopnickiej wystąpią wokaliści Studia Piosenki Świetlik oraz Studia Tańca RADOŚĆ. Przybyłe dzieci otrzymają mikołajkowe drobiazgi.

6.12 Otwarcie lodowiska miejskiego
Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach
Tradycją jest, że każdego roku również 6 grudnia działalność rozpoczyna lodowisko miejskie.

7-9.12 XIX Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”

  • 7.12, godz. 17.00, Otwarcie festiwalu oraz monodram Doroty Landowskiej „Stryjeńska”, biletowany
  • 9.12, godz. 17.00,  Finał festiwalu

Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, wstęp wolny na prezentacje konkursowe
Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” to organizowany cyklicznie,
o unikatowej w skali kraju formule, festiwal – konkurs teatralny na monodram. Impreza jest adresowana do młodzieży i dorosłych, amatorów i zawodowców oraz studentów i absolwentów szkół teatralnych. W tym roku w zmaganiach weźmie udział 18 uczestników.
 
8-10.12 i 15-17.12  Jarmark Świąteczny
Suwałki Plaza, ul. Dwernickiego 15, godz. 10.00-20.00, wstęp wolny
Dwa grudniowe weekendy to kiermasz rękodzieła, świątecznych ozdób i przysmaków w Centrum Handlowym PLAZA. Będzie to wydarzenie na wzór znanych nam z amerykańskich filmów jarmarków świątecnzych organizowanych w centrach handlowych. Mamy nadzieję, ż enowa formuła przypadnie Suwalczanom do gustu.
 
15.12 ZPiT Suwalszczyzna dla Przyjaciół
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00,  biletowany
Koncert z okazji zakończenia obchodów 10-lecia SOK. W repertuarze zobaczymy: tańce suwalskie, obrazek z księstwa warszawskiego, kujawiaka z oberkiem, tańce huculskie, blok piosenek i popis kapeli.
 
17.12 WIGILIA MIEJSKA oraz kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej
Wigilia Miejska - Hala OSiR, ul. Wojska Polskiego 2, godz. 13.30, wstęp wolny
Kiermasz - Hala OSiR, ul. Wojska Polskiego 2, godz. 12.00-16.00, wstęp wolny
Zapraszamy na wspólne kolędowanie oraz opłatek podczas Wigilii Miejskiej. Wydarzenie uświetnią występy suwalskich grup artystycznych: SOK BAND, Studio Piosenki Świetlik, Studio Tańca RADOŚĆ. Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się ze św. Mikołajem i otrzymać świąteczne upominki.
 
31.12 Wieczór Sylwestrowy: Tenors Bel'Canto i Orkiestra kameralna Wirtuozi Lwowa
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 20.00,  biletowany
Na scenie zaprezentuje się zespół Tenors Bel’Canto i Orkiestra kameralna Wirtuozi Lwowa. To propozycja dla wszystkich miłośników klasyki nie tylko operowej, do jakiej przyzwyczaili nas Pavarotti, Domingo, Carreras, Bocelli czy zespół Il Divo. Artyści są obdarzeni naturalnym, pięknie brzmiącym głosem. Wykorzystują niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych utworów popkultury.
 
31.12 Impreza sylwestrowa
plac Marii Konopnickiej, godz. 22.00
Nowy Rok suwalczanie powitają w rytmach muzyki, którą serwować będzie DJ Słoma.
 
12.01 Kabaret Moralnego Niepokoju - "Za długo Panowie byli grzeczni"
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 17.00 i 20.00,  biletowany
impresariat zewnętrzny
„Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Trwa z grubsza dwie godziny i właśnie przez tyle czasu można zapomnieć, że na zewnątrz pada, jest drogo i nie wszyscy ludzie są mili.

13-14.01 Stacja Pogodne Suwałki
W ramach wydarzenia w  Suwalskim Ośrodku Kultury - 13 stycznia, Sala im. A. Wajdy, od godz. 16.00 - odbędą się spotkania autorskie z podróżnikami. Tego samego dnia mecz w Szkole Podstawowej nr 11 i dyskoteka na lodowisku.
Dzień później już po raz VII spotkamy się nad suwalskim zalewem Arkadia na prawdziwym Festiwalu Ludzi Północy. Po raz kolejny udowodnimy, że zimą też można być aktywnym.
Stacja Pogodne Suwałki to impreza cykliczna, której I edycja odbyła się w 2017 roku. Rokrocznie przyciąga ona na "polski biegun zimna" amatorów zimowego szaleństwa.

2.02 ZPiT Śląsk - Złote Przeboje
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00,  biletowany
impresariat zewnętrzny
Zespół przedstawi nam najpiękniejszy zbiór niezapomnianych szlagierów, które stanowią kwintesencję ich bogatej twórczości zapoczątkowanej ponad 70 lat temu. Utwory te były prezentowane z wielkim sukcesem na scenach niemalże całego świata. Oprócz utworów polskich, usłyszą Państwo również utwory zagraniczne, które zostały specjalnie zaaranżowane na potrzeby tego koncertu.
 
6.02 ABBA SYMFONICZNIE
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00, biletowany
impresariat zewnętrzny
Niewiele   zespołów   może   się   pochwalić   faktem,   że   stało   się   symbolem   muzycznym   całej dekady,   było   głównym   towarem   eksportowym   swojego   kraju   oraz   że   na   podstawie   jego muzyki   napisano   musical,   który   potem   doczekał   się   ekranizacji.   A   to   wszystko   stało   się udziałem   czwórki   skandynawskich   wykonawców.
 
10.02 Włócznia Jaćwingów
Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26, godz. 19.00, biletowany, bilety w sprzedaży od 4 grudnia
Tegoroczną galę rozdania nagród WŁÓCZNI JAĆWINGÓW uświetni występ zespołu Ørganek w ramach trasy MTV Unplugged. Oprawę muzyczną zapewni grupa SOUNS LIKE JAZZ oraz DJ ADAM.
Dokładnie dziś tj 15 listopada rusza nabór wniosków o nagrodę. Dokumenty można składać do 31 grudnia 2023r.

UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie