25.04.2019

Suwałki. Odnaleziono ciało dziecka, które urodziła 14-latka

Udało się odnaleźć ciało noworodka, urodzonego przez uczennicę siódmej klasy jednej z suwalskich szkół podstawowych. Dziewczyna przebywa w szpitalu. Prokuratura ustala okoliczności śmierci noworodka oraz tożsamość jego ojca.

We wtorek do suwalskiego szpitala zgłosiła się 14-latka. Dziewczyna uskarżała się na bóle brzucha. Po badaniach wyszło na jaw, że niedawno rodziła. Lekarze zawiadomili policję. Nastolatka przyznała, że urodziła dziecko w swoim domu, a następnie zostawiła je w łazience. Okazało się jednak, że dziecka nie ma ani w łazience, ani w ogóle w mieszkaniu. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach zwłoki noworodka znaleziono w rejonie ulicy Kościuszki, kilkasetmetrów od kamienicy, w której mieszka dziewczyna. Ciało zostało przewiezione do prosektorium. Po sekcji zwłok będzie wiadomo, czy noworodek urodził się żywy, czy też nie. Jeśli tak, biegli ustalą, co było przyczyną jego śmierci.

Matka dziecka ma 14-lat. Jest uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieszkała jedynie z babcią. Jej matka przebywa za granicą, a z ojcem, który przez jakiś czas przebywał w zakładzie karnym, dziewczyna nie utrzymywała bliższych kontaktów. Nastolatka nie sprawiała poważniejszych problemów wychowawczych w szkole. Od jakiegoś czasu spotykała się z o trzy lata starszym chłopakiem. To on być może jest ojcem dziecka. Leszek Lewoc z Miejskiego ośrodka Pomocy w Rodzinie mówi, że babcia 14-latki nie zgłaszała problemów z wnuczką, nie prosiła ośrodka o pomoc i najprawdopodobniej nie wiedziała, że dziewczyna jest w ciąży.

Jeśli okaże się, że dziecko urodziło się żywe, 14-latka usłyszy zarzut dzieciobójstwa, czyli zabójstwa dziecka w tak zwanym szoku poporodowym, a także znieważenia zwłok. Za zabójstwo po porodzie grozi do pięciu lat więzienia, ale ze względu na wiek matki dziecka, sprawą zajmie się nie sąd karny, ale wydział rodzinny i nieletnich. Dziewczyna może trafić do zakładu wychowawczego. Śledczy dokładnie sprawdzą również, czy ojciec dziecka wiedział, że 14-latka jest w ciąży, czy nie nakłaniał jej do jej przerwania oraz czy brał udział w ukryciu ciała noworodka. On także może usłyszeć zarzuty.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie