Po prawie miesięcznej świąteczno-noworocznej przerwie, do gry na krótko, bo teraz będą miały ferie, wróciły drużyny rywalizujące w ligowych rozgrywkach w kręgielni MK Bowling.
W 9. kolejce spotkań padły niskie wyniki. Powodem nie była poświąteczna obniżka formy, ale trudne smarowanie torów. Pauzował lider, Drewtark Sejny i fakt ten bezlitośnie wykorzystała depcząca mu po pietach Compensa. Ubezpieczyciele w ładnym stylu uzyskali najlepszy zespołowy wynik, pokonali Elders-ów 651: 519 i objęli prowadzenie w tabeli.
Na drugie miejsce, po horrorze, wysunął się Sequel, jedyny niepokonany w stawce zespół. Nowy wicelider różnicą zaledwie 4 punktów pokonał drużynę Transportu Stefanowski 599:595. Dariusz Chodorowski, lider Transportu, w poprzedniej kolejce zdobył 230 punktów, a teraz rzucił ich tylko 117. Najlepszą w ekipie pokonanych była Małgorzata Judycka – 185 pkt., która rzuca „prosto”, bez podkręcania kuli. Najlepsza z kobiet w całej Lidze utrzymuje dobrą, równą dyspozycję, w poprzedniej rundzie uzyskała 184 pkt.
Czwarty w tabeli Aquel wygral z ZWM-Geo 638:595, SKSM wygrały z Gastronomią Michał Syryca 576:499, a Pytony Północy pokonały walczącą o pierwszy triumf, w całości żeńską drużynę Padmy 503:423.
Po drugie zwycięstwo sięgnął ROAN, który pokonał Linde Mir Gaz 615:580. Podobnym wyczynem popisała się Padma Art, która po zwycięstwie w zaciętym meczu z SEP-em 595:553 uciekła z przedostatniego miejsca w tabeli. Dla Padmy Art punktowali: Sebastian Życzkowski – 160, Arkadiusz Augustajtys – 146, Krzysztof Kiersztyn – 136 i Rafal Niedźwiedzki – 120, a w zespole występują także Krzysztof Dardziński, Adam Kretowicz, Miroslaw Brezgieł i Grzegorz Słuchocki.
Wyniki

HDCP dodawany przy następnej kolejce: Padma Art – 23 pkt., Pytony Północy – 4 pkt.
Tabela

Wspomnieliśmy już o smarowaniu, utrudniającym osiąganie wysokich wyników. Tym większe gratulacje dla Roberta Kobusa (Aquael), który jako jedyny przekroczył „dwusetkę” – 203 pkt. Hubert Zawadzki (ZWM-Geo) rzucił 187 pkt., Małgorzata Judycka – 185 pkt., a Piotr Firkowski (Compensa) – 184.
Wyniki indywidualne drużynami znajdziesz TUTAJ










