08.09.2021

Suwalsko-Sejneńska LGD. Nowi piloci bezzałogowych statków powietrznych

Stowarzyszenie Wiejskie „Po Drabinie” z siedzibą w Nowej Wsi zrealizowało projekt grantowy pod nazwą „Bezzałogowe statki powietrzne w praktyce”.

W zajęciach, odpowiadających Lokalnej Strategii Rozwoju,  wzięło udział 30 mieszkańców miejscowości z obszaru powiatu suwalskiego, sejneńskiego i gminy Nowinka. Była to grupa dzieci i młodzieży do 25. roku życia.

Stowarzyszenie otrzymało sprzęt szkoleniowy, który pozwolił na przeprowadzenie kursu operatora drona. Kurs został zrealizowany przez Instytut Kształcenia „FORMA” w Suwałkach - firma, która posiada  status szkoły lotniczej, nadany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Uczestniczyło w nim  20 osób, które chwaliły organizację kursu i panująca na nim atmosferę, indywidualizację zajęć i przekazywanie wiedzy w przyswajalny sposób. Kursanci najbardziej zadowoleni byli z możliwości latania dronem, ponieważ nigdy wcześniej nie mieli takiej sposobności. Wszyscy zdali egzamin teoretyczny oraz praktyczny, tym samym uzyskali certyfikaty kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego.

Dzięki możliwości nagrywania filmów oraz robienia zdjęć dronem, powstały materiały, które wykorzystano na kursie informatycznym do przygotowania prezentacji przez 10 uczestników projektu oraz do stworzenia materiału video z miejsc różnych wydarzeń historycznych na obszarze LSR.

Zorganizowano zajęcia służące podniesieniu umiejętności społecznych, a także zwiększające szanse i pozycję na rynku pracy, tj. funkcjonowania w grupie, wzrostowi motywacji do podejmowania działań edukacyjno-zawodowych, zwiększeniu gotowości do zmian i skuteczności osobistej.

Kolejnym elementem projektu były zajęcia artystyczne. Uczestnicy uczyli się metod przenoszenia obrazów ze zdjęć na przedmioty codziennego użytku za pomocą technik rzemieślniczych.

Dzieci i młodzież uczestniczyli także we współzawodnictwie sportowym. Stowarzyszenie zorganizowało zawody, obejmujące kilka konkurencji - rzut do kosza piłką do gry w koszykówkę, strzał piłką nożną na bramkę do unihokeja, rzut piłką ręczną do bramki z ustawioną przeszkodą. Konkurencją finałową był zwis na drążku. Troje najlepszych finalistów - jedną panią i dwóch panów nagrodzono pucharami.

Stowarzyszenie Wiejskie „Po Drabinie” gratuluje każdemu uczestnikowi ukończenia kursów  i szkoleń oraz składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania projektu

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5554 4.6474
USD 0.00% 3.8875 3.9661
GBP 0.00% 5.3193 5.4267
CHF 0.00% 4.1829 4.2675
21.09.2021

Kanadyjka

Dodaj nowe ogoszenie