16.03.2023

Swiernalis, Sarsa, Mrozu, Dawid Kwiatkowski, Kortez na imprezach w Suwałkach

Poznaliśmy kalendarz tegorocznych wydarzeń miejskich. Jako impreza plenerowa powrócą Juwenalia PUZ, z przyczyn ekonomicznych Jarmark Folkloru połączony zostanie z Festiwalem Smaku, a nie odbędzie się Reso Suwałki Półmaraton.

W prezentacji zaplanowanych do końca 2023 r. wydarzeń uczestniczyli w Kawiarence Artystycznej przy ul. Noniewicza prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, jego zastępca Roman Rynkowski, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM Agnieszka Małka oraz dyrektorzy: Biblioteki Publicznej – Maria Kołodziejska, Muzeum Okręgowego – Jerzy Brzozowski, Ośrodka Sportu i Rekreacji – Waldemar Borysewicz  i Suwalskiego Ośrodka Kultury – Ignacy Ołów.

- W obecnej mizerii finansowej oferta imprez byłaby słabsza, gdyby nie nasi partnerzy, począwszy od samorządu województwa, po suwalskie firmy – dziękował wszystkim wspierającym miasto w organizacji i przeprowadzaniu imprez Czesław Renkiewicz.

Mimo kryzysu, w dotychczasowym lub okrojonym kształcie odbędą się wszystkie najważniejsze imprezy, na czele ze sztandarowym Suwałki Blues Festivalem. Zostanie on skrócony do trzech dni, jedna z dwóch głównych scen zostanie przeniesiona z ulicy Kościuszki przy ratuszu na bulwary, biletowany, czwartkowy koncert otwarcia odbędzie się w hali Suwałki Arena, a głównym wykonawca będzie Mrozu. Gwiazdy piątkowych i sobotnich koncertów poznamy 14 kwietnia podczas Rozgrzewki SBF w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Wkrótce też listę wykonawców i największe atrakcje Suwalskich Juwenaliów zaprezentuje Państwowa Uczelnia Zawodowa. Zaplanowane na 19 maja studenckie święto na powrót będzie otwartą impreza plenerową, a jego areną staną się bulwary nad Czarna Hańczą.

Wiemy już natomiast, że muzycznymi gwiazdami zaplanowanych na 24 czerwca na lokalnym lotnisku zawodów i pokazów „Odlotowe Suwałki” będą pochodzący z Suwałk Paweł Swiernalis oraz Sarsa.  

Pierwszy weekend lipca to Miejskie Święto Biegania. Ze sponsorowania imprezy wycofało się Reso, w tym roku nie będzie więc ani pół-, ani ćwierćmaratonu. Start i meta wrócą na Plac Konopnickiej, a najdłuższym dystansem będzie 5 km.

Dwa tygodnie po „bluesie” w Parku Konstytucji zostanie zorganizowana wspomniana już połączona impreza – Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku, z gośćmi z zaprzyjaźnionego Grande-Synthe i ich specjałami kuchni francuskiej.  

Pierwszy weekend sierpnia to Dni Suwałk z koncertem Dawida Kwiatkowskiego i niedzielnym Festiwalem Siły.

W połowie sierpnia do Suwałk przyjadą gwiazdy kina i telewizji, a okazją będzie doroczny Festiwal Filmowy „Wajda na nowo”.

W połowie września czekają nas obchody dwudniowe obchody 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury. W sali koncertowo-teatralnej SOK imprezy odbywają się niemal bez przerwy. Już 19 marca wystąpi w niej Sławek Uniatowski, w kwietniu koncert da Paweł Domagała, a w komedii teatralnej „Imię” zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Wojciecha Malajkata, Szymona Bobrowskiego, Mateusza Banasiuka i Dorotę Krempę.

O wszystkich imprezach informujemy, i nadal będziemy to czynić, na bieżąco. Dodajmy tylko, że 8 października w sali koncertowej SOK wystąpi Baranovski, a 19 listopada – Kortez.

WD

Fot. Suwalki24.pl


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie