30.04.2021

Szpital robi krok do normalności, w niedzielę i we wtorek ruszają masowe punkty szczepień [zdjęcia]

W suwalskim szpitalu przebywa już mniej przed tygodniem czy dwoma - 55 pacjentów chorych na COViD. Wciąż dużo spośród nich, bo 13 podłączonych jest do respiratorów.

- Dobrze, że sytuacja znacznie poprawiła się chociaż pod względem liczby zajętych łóżek - mówi  Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. – Nadal wyłączone będą odziały zakaźny, pulmunologia i nefrologia, ale po weekendzie uruchomimy już oddział urulogiczny i w pełni zabiegi planowe.

Od wtorku w suwalskim szpitalu funkcjonować będą już dwa punkty szczepień. Punkt populacyjny, działający od stycznia w głównym gmachu ma otrzymać na najbliższy tydzień 900 szczepionek.  

- Niemal dwa razy więcej, bo 1700 szczepionek ma dotrzeć do zlokalizowanego pod pomieszczeniami SOR-u, punktu szczepień powszechnych, który otworzymy we wtorek, 4 maja – mówi Adam Szałanda. – To trochę mało, bo przygotowaliśmy 5 stanowisk i zespołów szczepiących, które mogą w sumie obsłużyć 500 osób dziennie.

Początkowo szpitalny punkt mialo wspólprowadzic miasto.

 - Wyposażyliśmy punkt w sprzęt, niezbędne meble i oznakowanie. W ostatnich dniach zapadła jednak decyzja, że ten punkt prowadzić będzie Marszałek Województwa. Mimo to postanowiłem, że zostawiamy na potrzeby tego punktu całe wyposażenie, które zostało tam skierowane - mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Wszystko jest już przygotowane na przyjęcie chętnych osób do szczepień, wyznaczone są odrębne miejsca dla osób oczekujących, miejsca kwalifikacji, punkty szczepień oraz sala obserwacji  po szczepieniu. Dla ułatwienia dojścia na miejsce, przygotowano specjalne oznakowania.

Suwałki Arena zaprasza już od niedzieli

Aż 3 tysiące dawek dziennie na 10 stanowiskach będzie mógł podawać kolejny w mieście punkt szczepień powszechnych, zorganizowany przez władze samorządowe we współpracy z firmą Revita w największej w regionie hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena.

W piątek stan przygotowań sprawdzal prezydent Czesław Renkiewicz, a punkt ruszy już w najbliższą niedzielę, 2 maja. Od rana suwalczanie dostają już skierowania na ten wlasnie dzień. 

Punkt w hali Suwałki Arena jest już gotowy do pracy. Miasto wykonało tam niezbędne prace adaptacyjne oraz szczegółowe oznakowanie. Punkt przeszedł też kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.

CENTRALA INFORMACYJNA DS. SZCZEPIEŃ W SUWAŁKI ARENIE: 733 002 717 lub 87 735 20 52

 • 2 maja punkt w Suwałki Arenie będzie działał od godziny 11.00 do 20.00.
 • 3 maja punkt będzie pracował w godzinach: 8.00 do 15::00.


- Przewidujemy, że punkt szczepień w hali Suwałki Arena będzie funkcjonował co najmniej do 30 czerwca. Data końcowa uzależniona jest od tempa szczepień, czyli od bieżącej dostępności szczepionek oraz zainteresowania Suwalczan i mieszkańców Suwalszczyzny. Dlatego też zachęcam Państwa do tego by wziąć udział w programie szczepień. To obecnie jedyna droga do wyjścia z pandemii i powrotu do normalnego życia – dodaje prezydent Suwałk.

Po długim weekendzie majowym Punkt Szczepień Powszechnych w hali Suwałki Arena będzie działał w następujących godzinach:

 • poniedziałek - piątek: od 7.00 do 21.00
 • sobota i niedziela: od 8.00 do 15.00


Do szczepienia zarejestrować się można tak jak do tej pory, przez każdą z niżej wymienionych dostępnych ścieżek:

 • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
 • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333  o treści: SzczepimySie
 • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.


Informacje dotyczące przygotowania do szczepienia oraz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem do wypełnienia przez pacjenta dostępne są TUTAJ.
Zalecamy wcześniejsze wypełnienie formularza i zgłoszenie się z nim do Punktu Szczepień Powszechnych.
Ponadto informujemy, iż e-skierowanie na szczepienie nie zostanie wystawione, jeśli w ciągu ostatnich 90 dni pacjent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Internetowym Koncie Pacjenta później.
Więcej informacji na stronie pacjent.gov.pl oraz gov.pl/szczepimysie

Tryb/proces szczepienia:

 1. pomiar temperatury przy wejściu do PSP/Areny;
 2. wstępna weryfikacja poprawności zarejestrowania pacjenta w systemie (m.in. zgodność godzin) – UWAGA! Nie będziemy obsługiwać osób, które przyjdą szybciej, aniżeli wyznaczona godzina (max 30-40 minut przed szczepieniem)!!! - holl wejściowy Areny;
 3. ew. rejestracja do szczepienia (osoby zainteresowane) - jeżeli danego dnia pozostaną wolne dawki szczepionek - holl wejściowy Areny;
 4. wstępna weryfikacja medyczna pacjenta - wypełnienie dedykowanej ankiety medycznej (można przynieść już wydrukowaną i wypełnioną) - holl wejściowy Areny;
 5. przejście do punktu szczepienia (9 stanowisk) - weryfikacja medyczna, podanie szczepionki, wyznaczenie terminu 2. szczepienia - hala główna Areny;
 6. przejście do poczekalni poszczepiennej - obowiązkowy pobyt przez 15 minut - hala główna Areny;
 7. opuszczenie PSP/Areny.

    WD

Żródło i fot.: UM Suwalki i Szpital Wojewódzki  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie