W suwalskim szpitalu przeprowadzane są już pierwsze operacje z wykorzystaniem nowoczesnego systemu Kubtec MOZART 3D o wartości blisko 900 tys. zł. Szczególnie skorzystają z niego pacjenci onkologiczni.
Specjalistyczny aparat RTG przeznaczony jest do bardzo dokładnego obrazowania 3D wyciętych tkanek bezpośrednio na bloku operacyjnym, a zakupiony został z unijnych środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) .
Chirurg i pacjent mają większe poczucie bezpieczeństwa - uzyskują pewność, że zmiana nowotworowa została usunięta w całości System zapewnia krótszy czas operacji i brak konieczności powtórnych zabiegów.
- To ogromny krok naprzód dla onkologii w naszym regionie! – podkreśla suwalska placowka.
Aparat jest szczególnie przydatny w chirurgii piersi, gdzie pozwala wykrywać mikrozwapnienia, a także w onkologii chirurgicznej i diagnostyce śródoperacyjnej. Nowy system daje lekarzom lepsze narzędzia pracy, a chorym większą szansę na skuteczne i precyzyjne leczenie.

Źródło i fot. Szpital Wojewódzki w Suwałkach








