18.05.2021

Szkoła Podstawowa w Raczkach od wtorku nosi imię św. Jana Pawła II [zdjęcia]

Uroczystości nadania imienia świętego Jana Pawła II szkole podstawowej odbyły się we wtorek w Raczkach. Od tej pory dzień 18 maja jest oficjalnym świętem szkoły. Mszę świętą przed kościołem w Raczkach celebrował biskup ełcki Jerzy Mazur.

W uroczystościach udział wzięli m.in. poseł Jarosław Zieliński, starosta powiatu suwalskiego Witold Kowalewski, wicestarosta Artur Łuniewski, wójt gminy Raczki Andrzej Szymulewski, przewodniczący Rady Gminy Raczki Piotr Słowikowski, dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie Jan Kazimierz Orłowski, przedstawiciele rady rodziców, kuratorium oświaty, nadleśnictwa w Szczebrze, rodzice, mieszkańcy Raczek i okolic  i przede wszystkim uczniowie oraz nauczyciele szkoły podstawowej w Raczkach.

- Cieszę się, że wybraliście na swego patrona św. Jana Pawła II. To wyjątkowa postać, z której możecie brać siłę i przykład. Jan Paweł II był człowiekiem wielu talentów. Podróżował do ponad stu krajów świata. Wy też powinniście dawać przykład innym, wykorzystywać swoje możliwości, nieść dobrą nowinę – mówił biskup ełcki Jerzy Mazur.

-  Jan Paweł II zostawił wam wskazówki, wiosła. Jednym z nich jest zaufanie i wierność Maryi. Używajcie tych wioseł. Korzystajcie z możliwości pielgrzymowania szlakiem papieskim od Ełku po Wigry, bierzcie udział w spływach kajakowych, zgłaszajcie się na ministrantów tak jak młody Karol Wojtyła, pomyślcie – może warto również założyć szkolny teatrzyk – dodał.

Jarosław Zieliński podkreślał, iż szkoła nie mogła wybrać lepszego patrona.

- Dzisiaj nastąpiło pełne dopełnienie. Szkoła otrzymała imię, zacne imię i tym samym nadany jej został pewien kierunek. Nie zapominajcie o swoim patronie, kierujcie się jego nauką - mówił  poseł Jarosław Zieliński.

Po mszy świętej młodzież przedstawiła program słowno – muzyczny. Poświęcony został również sztandar szkoły. Dokumenty potwierdzające nadanie imienia szkole odebrał dyrektor Marek Cieśluk. Następnie na terenie szkoły zasadzone zostały pamiątkowe świerki wyhodowane z nasion poświęconych przez papieża Franciszka.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5554 4.6474
USD 0.00% 3.8875 3.9661
GBP 0.00% 5.3193 5.4267
CHF 0.00% 4.1829 4.2675
21.09.2021

Kanadyjka

Dodaj nowe ogoszenie