Za dwa lata Wylotowa Kolejowa mają już być ulicami z prawdziwego zdarzenia, z chodnikami i ścieżką rowerową. Szacowany koszt to prawie 7,4 mln zł, a rzeczywisty poznamy po przeprowadzeniu przetargu.
Jak informowaliÅ›my, z RzÄ…dowego Funduszu Rozwoju Dróg 2025 na przebudowÄ™ 640-metrowego odcinka ulic Wylotowej i Kolejowej nasze miasto otrzymaÅ‚o dofinansowanie w wysokoÅ›ci 3,698 mln zÅ‚. To poÅ‚owa szacowanych kosztów inwestycji.
Nie ma jeszcze dokumentacji, ale przetarg na wyłonienie wykonawcy ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku, a zakończenie prac nastąpi w 2026 r.
Po zakoÅ„czeniu inwestycji, Wylotowa i Kolejowa przejmÄ… znacznÄ… część ruchu samochodów jadÄ…cych Trasa WschodniÄ… od ronda u zbiegu z ulicami KukliÅ„skiego i Åšwitalskiego w kierunku centrum – do skrzyżowania z UtratÄ… przy galerii SuwaÅ‚ki Plaza.
WD
Fot. Suwałki24.pl










