11.09.2023

Takiej sceny i imprezy na bulwarach jeszcze nie było. Koncert TVP na Przesmyku Suwalskim [zdjęcia]

Część bulwarów i parkingu nad Czarną Hańczą już została wyłączona z użytkowania. Ruszyły przygotowania do niedzielnego pikniku militarnego i koncertu TVP „Razem dla bezpiecznych granic”.

Na bulwarach, gdzie w tym roku organizowane były Suwalskie Juvenalia, Suwałki Blues Festival czy Dni Suwałk, stanie scena, jakiej jeszcze tutaj nie było. Jak opowiadał na ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent Czesław Renkiewicz, jej wymiary to 35 na 20 metrów.

Prezydent Suwałk odpowiadał na pytanie radnego Wojciecha Pająka, wedlug którego niedzielna propagandowa impreza, jakkolwiek nie tłumaczyć jej nazwy, będzie antypromocją miasta, zaprzeczeniem bezpiecznych Pogodnych Suwałk. Czesław Renkiewicz stwierdził, że bulwary są terenem publicznym, a on nie może występować w roli recenzenta.

Jak informuje TVP, która organizuje koncert we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, w niedzielę, 17 września w godz. 17:30 -19:30 na scenie wystąpić mają: Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Raperzy WOT, Łukasz Drapała, Krzysztof Cugowski, Viki Gabor, Natasza Urbańska,  RBand oraz – jako prowadzący -  Małgorzata Opczowska i Rafał Brzozowski.  

Koncert uzupełnią felietony filmowe zawierające relacje z aktualnej sytuacji na polskiej granicy.  

- Jest to gest wdzięczności i solidarności wobec Wojska Polskiego, które pilnuje bezpieczeństwa na granicach Polski, dlatego w repertuarze znajdą się popularne piosenki wojskowe i pieśni patriotyczne. Miejsce, w którym odbywa się to muzyczne wydarzenie, jest również nieprzypadkowe, gdyż Przesmyk Suwalski ma dzisiaj - w kontekście agresji rosyjskiej na Ukrainę - doniosłe strategiczne znaczenie zarówno dla obrony naszego kraju, jak i całego regionu bałtyckiego – komunikuje TVP.

WD

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie