12.08.2016

Teraz może jeździć, gdzie chce. Niepełnosprawna Klaudia z gminy Przerośl otrzymała rower

W czwartek w Urzędzie Gminy Przerośl odbyło się uroczyste przekazanie roweru trójkołowego ofiarowanego przez Polski Czerwony Krzyż jednej z mieszkanek gminy. Trójkołowy rower otrzymała czternastoletnia Klaudia z Zespołem Downa.

- Dziewczynka ma problemy z poruszaniem się. Osobom z Zespołem Downa trudniej zachować równowagę, dlatego też w przypadku Klaudii jazda zwykłym rowerem była wykluczona – mówi Rafał Lejmel, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przerośli.

Klaudia uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Przytorowej w Suwałkach. Rodzina dziewczyny znajduje się w dość trudnej sytuacji materialnej. Korzysta z pomocy GOPS-u.

- Rodzice Klaudii nie mogli sobie pozwolić na zakup takiego roweru, więc wystosowaliśmy prośbę do Polskiego Czerwonego Krzyża w Suwałkach. O pomoc PCK zabiega wiele gmin. W tym roku podopieczni ośrodków pomocy społecznej w regionie otrzymali dwa rowery. Jeden trafił do nas, drugi do Szypliszk – tłumaczy Lejmel.

Koszt zakupu takiego roweru, to od tysiąca do nawet 3 tys. złotych. Klaudia bardzo ucieszyła się z prezentu.

- Nie kryła zadowolenia. Od razu powiedziała, że to jej rower i że nikomu go nie odda. Byłem wręcz zaskoczony, jak bardzo się cieszy – opowiada kierownik.

Podczas przekazania roweru obecni byli też Radosław Skubina, prezes oddziału Rejonowego PCK w Suwałkach i Sławomir Renkiewicz, wójt Gminy Przerośl.

- Radość dziecka z otrzymanego roweru była najcenniejszym darem Tego typu akcje są namacalnym dowodem potwierdzającym potrzebę kontynuacji takich działań -   podkreśla R. Lejmel.

 

                                                                                                                                                                                    Zdjęcia: Tomasz Kardel

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


PGE Skra Bełchatów

29.02.2024
17:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.29.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
28.02.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie