24.06.2020

Trzecia osoba zakażona koronawirusem w Suwałkach, w Sejnach dziewiąta. Mężczyzna trafił do szpitala

We wtorek zgłosił się z objawami duszności na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, a po pozytywnym wyniku testu dzisiaj został przewieziony do jednoimiennego szpitala MSWiA w Białymstoku.

- Pacjent ma 71 lat, czuje się nieźle – opowiada Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. -  Oddział zakaźny funkcjonuje w zaostrzonym rygorze, nie musimy podejmować żadnych kroków.

Procedurę wszczął Sanepid, który ustalił, że starszy meżczyzna mieszka z żoną, a odwiedza go córka z zięciem i wnukiem.

- Te 4 osoby znalazły się w kwarantannie, pobraliśmy od nich wymazy, a wyników spodziewamy się jutro – mówi Teresa Bednarko, Powiatowy Inspektor Sanitarny. – W sumie, dzisiaj rano w mieście i powiecie mieliśmy 94 osoby w kwarantannie. Ustalamy dalsze kontakty ich liczba zapewne wzrośnie.

Córka zakazonego jest pracownicą Suwalskiego Ośrodka Kultury. Do czasu uzyskania wyniku jej testu, placowka ta została zamknięta.

Starszy mężczyzna jest trzecią osobą zakażoną koronawirusem w Suwałkach. Przed nim zachorowały i już wyzdrowiały młoda do kobieta, która wróciła w kwietniu z Wielkiej Brytanii oraz pracownica OSiR, u której patogen wykryto pod koniec maja.

 Z ośmiu do  dziewięciu wzrosła liczba zakażonych w powiecie sejneńskim. Pozytywny wynik dal test przeprowadzony kobiecie w średnim wieku.

Wczoraj informowaliśmy, że jednym z zakażonych jest wójt Gib Robert Bagiński. Tydzień temu wziął on udział w zgromadzeniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Kwarantannie poddani zostali uczestnicy tego posiedzenia, m.in. prezes Cezary Cieślukowski, wojtówie gmin Suwałki, Przerośl, Nowinka, Filipów i burmistrz Augustowa.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.12.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4213 4.5107
USD 0.00% 3.9037 3.9825
GBP 0.00% 4.9412 5.0410
CHF 0.00% 4.1603 4.2443
11.07.2020

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie